Новини / Аналітика     27 квітня 2022 13:08

Україна повністю забезпечена продовольством для потреб внутрішнього ринку – Мінагрополітики

На кінець маркетингового року 2021/2022 Україна потенційно може вийти на залишки запасів: пшениці –5,6 млн тонн, кукурудзи – 6,7 млн тонн, гречки – 11 тис. тонн, проса – 48 тис. тонн, вівса – 176 тис. тонн, цукру – 520 тис. тонн.

Перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький назвав основні чинники, які впливають на здорожчання вартості харчових продуктів, та розповів про обсяги внутрішніх резервів продовольства для забезпечення потреб українців. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

За даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в березні 2022 року прискорилося до 4,5 % з 1,6 % у лютому, 1,3 % – у січні та 0,6 % – у грудні.

Певне підвищення цін у березні цього року зумовлене насамперед подорожчанням логістики, адже через воєнні дії було розірвано багато ланцюгів поставок. Наразі ціни на енергоресурси більш-менш стабільні. Логістичні ланцюги відновлені. Дефіциту сировини немає. Тому за відсутності інших форс-мажорних факторів і без впливу активної фази війни ми не вбачаємо підстав для зростання цін. Навпаки, на певні сезонні продукти вони знизяться, зазначив Висоцький.

Україна наразі повністю забезпечена продовольством для внутрішніх потреб.

За даними Державної служби статистики України за 2021 рік індекс сільськогосподарської продукції, порівняно до відповідного періоду попереднього року склав 114,4%.

На кінець маркетингового року 2021/2022 Україна потенційно може вийти на залишки запасів: пшениці –5,6 млн тонн, кукурудзи – 6,7 млн тонн, гречки – 11 тис. тонн, проса – 48 тис. тонн, вівса – 176 тис. тонн, цукру – 520 тис. тонн.

За словами Висоцького, українці повністю забезпечені для своїх внутрішніх потреб молоком та молокопродуктами, зерновими, зернобобовими та олійними, яйцями, м’ясом та м’ясопродуктами.

У середньому в 2021 році країна шляхом власного виробництва Україна задовольняла потребу внутрішнього ринку:

  • в молоці та молокопродуктах на 99,1 %,
  • м’ясі та м’ясопродуктах — на 110,1 %,
  • зерні – на 323,3 %,
  • яйцях — на 125 %,
  • плодах, ягодах і винограді — на 75,9 %,
  • овочах — 104,6 %,
  • олії – споживаємо 7% від загального виробництва.

Нагадаємо, згубні наслідки російської агресії вже є відчутними для світової економіки, але насправді ці наслідки будуть катастрофічними в деяких аспектах для кількох регіонів світу. За словами Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, війна в Україні загрожує голодом і бідністю для 1,7 мільярда людей у ​​всьому світі, що становить 20% населення світу.

Залишків продовольчої пшениці цілком достатньо для забезпечення продовольчої безпеки України. А саме – 3,7 млн тонн. Це майже річне споживання саме на продовольчі цілі.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Також стало відомо, що Європейська комісія запропонувала встановити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною. Товари повинні переміщатися якомога легше в обох напрямках, щоб зменшити вплив війни на ланцюжок поставок сільськогосподарської продукції.

На тлі російського вторгнення, деякі з підприємств змушені були призупинити свою діяльність, що призвело до зростання вартості певної категорії продуктів. Водночас у тих регіонах України, де виробництво відновлюється, й люди повертаються на робочі місця може буде відбуватися певне зниження цін на харчові продукти.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також