Новини / Аналітика     21 квітня 2022 16:29

Певні продукти в Україні здорожчають на тлі війни, інші – подешевшають – експерт

Найбільше дорожчатимуть товари, яких не вистачає.

На тлі російського вторгнення, деякі з підприємств змушені були призупинити свою діяльність, що призвело до зростання вартості певної категорії продуктів. Водночас у тих регіонах України, де виробництво відновлюється, й люди повертаються на робочі місця може буде відбуватися певне зниження цін на харчові продукти. Про це повідомив економічний експерт Андрій Блінов виданню УНН.

За його словами, станом на сьогодні, державні органи орієнтуються на 15-20% цьогорічної інфляції, але це в середньому.

Найбільше дорожчатимуть товари, яких не вистачає.

За межами Запорізької області цього червня, скоріш за все, буде дуже дорога черешня, через те, що Мелітополь на сьогодні не знаходиться під контролем української влади, на решті території України немає хорошої комунікації транспортної й відповідно, скоріш за все, такі сезонні товари буде досить важко чи дорожче доставити до місця збуту. Ягоди та фрукти, які не притаманні регіону, будуть дорожчати.

Він зазначив, що має значення, у якому стані перебуває виробництво товарів.

Наприклад, Pepsi та Coca-Cola. Є два виробники: один розташований у Миколаївській області, який розливає Pepsi, й, відповідно, Coca-Cola у Київській області Броварського району.

“У випадку Coca-Cola ми розуміємо, що там є дуже серйозні пошкодження виробничих потужностей і, скоріш за все, цей товар, якщо й буде з’являтися в Україні, то він буде імпортований та матиме досить складну логістичну функцію й буде значно дорожчати. Це як приклад”, — зазначив експерт.

Водночас він також зазначив, що наразі впали в ціні яйця.

“Подивіться, що відбувається зараз з яйцями напередодні Великодня. Вони досить дешеві й це пов’язано з тим, що на сьогодні неможливий фактично експорт цього продукту, а Україна експортує значну частину виробів на основі яєць, особливо в країни Перської затоки, азійські країни. Відповідно – це, знову таки, проблема портів передусім й фактично ми маємо певне локальне перевиробництво цього товару на внутрішньому ринку”, — зауважив Блінов.

Проте він резюмував, що в цілому продукція буде все ж дорожчати.

Нагадаємо, нині обсяги виробництва пшеничного борошна в Україні збільшились, як мінімум, на 50%. Таку думку висловив керівник Спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський у матеріалі Elevatorist.com “Робота борошномелів під час війни: навантаження і проблеми”.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Водночас Мінагрополітики та Уряд для забезпечення продовольчої безпеки держави працює над спрощенням умов ведення бізнесу в період воєнного стану. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Анна Лиса 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також