Новини    18 березня 2022 18:32

Україна має запаси пшениці на два роки, – Лещенко

Лещенко під час брифінгу розповів, як Україна забезпечена продовольством, що буде з посівною та чи загрожує світу продовольча криза.

Україна станом на березень 2022 року має запаси пшениці на 2 роки, олії – на 5 років, кукурудзи – на 1,5 роки. Про це під час брифінгу розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Лещенко повідомив, що в умовах, коли знищені всі ланцюги виробництва у Херсоні, Харкові, Сумах, де були центри виробництва багатьох продуктів харчування, Мінагрополітики стимулює внутрішню переробку.

Україна перелаштовується, активізує виробництво через держзамовлення. Станом на сьогодні понад 300 заводів харчової промисловості активно займаються держзамовленням.

Читайте також: Зеленський розповів про допомогу бізнесу під час війни: кредити під 0% та дерегуляція

За словами міністра, виходячи з ґрунтово-кліматичних умов, у найближчі тижні розпочнеться активна фаза сільськогосподарських робіт. Він запевняє, що в цьому році посівна буде гнучкою. Аграрії зможуть адаптуватися, змінити площі під культурами, що стоять в забороні на експорт, і держава їх викуповуватиме за максимально ринковими цінами.

Крім того, він наголосив, що держава надаватиме кредитні гарантії в обсязі 25 млрд грн, щоб забезпечити пільгове кредитування для аграріїв для посівної кампанії.

“Україна входить в ТОП-5 світових експортерів продовольства, за окремими позиціями – в ТОП-3. Ми забезпечуємо понад 400 млн людей у світі продовольством, не враховуючи населення України” – говорить Роман Лещенко.

Заблокувавши українську портову інфраструктуру, Росія одночасно заблокувала і власний експорт мінеральних добрив, що неодмінно призведе до зниження врожайності у тих країнах, які закуповують ці добрива.

Проте, за словами Романа Лещенка, вже 20–25 % продуктивності втрачено. Частково її можна компенсувати, якщо найближчим часом буде досягнуто миру і Україна зможе логістично забезпечити аграріїв паливом та міндобривами.

“Нам потрібно зараз як мінімум один порт відкрити, і ми зможемо експортувати до 5 млн тонн в місяць. Тоді втрати будуть, але вони не будуть критичними”, – зауважив він.

Глобальна продовольча криза, на думку Лещенка, призведе до економічної кризи в усьому світі. Тож закінчення війни в Україні є питанням глобального порядку, а не проблемою окремо взятого регіону.

Раніше Landlord повідомляв, що з порту Бердянська російські окупанти вивозять українське зерно.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...