Новини / Рослинництво     21 січня 2019 12:22

Україна 3 роки поспіль б’є рекорди з експорту бобових

Вирощування бобових в Україні у найближчому майбутньому стане надзвичайно прибутковою галуззю. Україна вже 3 роки поспіль оновлює власний рекорд з експорту, а попит на білок щороку через збільшення населення лише зростатиме. Тож інвестиції у цей напрямок можуть швидко окупитися.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За даними Держзовнішінформу, 2018-го Україна наростила експорт бобових на 5%. За рік аграрії реалізували 831,3 тис. тонн, що перевищило рекорд 2017-го в 789 тис. тонн.

«Сьогодні веганство стає дуже потужним трендом. А на фоні того, що білку бракувало завжди, наразі ще й виник потужний попит на рослинний білок», – написав Андрій Ярмак.

Читайте: Бобова інтрига: заяви Трампа про купівлю Китаєм сої можуть бути фейкові

На його думку, не зважаючи на те, що українським фермерам фінансово та організаційно складно освоювати технології для вирощування й збору бобових, інвестиції в цю галузь можуть принести хороші результати.

За підрахунками аналітиків, 2017-го Україна була третьою в світі за виробітком гороху, а обсяг виробництва бобових вцілому склав 1,2 млн. тонн. Це – майже вдвічі більше ніж роком раніше. Торік бобовими засіяли ще більші площі, ніж у попередні роки – 568 га.

Через збільшення посівів і виробництва бобових, 2018-го зменшилася ціна на цей вид продукції. Відповідно, не зважаючи на приріст обсягів експорту, впали доходи від реалізації українського товару – $190 млн. за минулий рік, що все одно лишається рекордом для галузі, пише AgriGator.

Читайте: Навіщо Євросоюзу американська соя: за півроку імпорт бобів у ЄС зріс удвічі

Сьогодні обсяги доходів від експорту бобових рівнозначні з виручкою молочної галузі та приносять більше коштів до бюджету, ніж поставки за кордон меду, борошна чи сокових концентратів.

Найбільше українських бобових купують Індія (частка 23,7%), Пакистан (12,8%), Іспанія (11,7%), Ємен (7,4%), Шрі-Ланка (4,9%), Малайзія (4,2%), Польща (4,3%), Сомалі (3,7%) Бангладеш (3,6%), Кенія (2,3%), Туреччина (2,2%), Ефіопія (2,1%), Камерун (1,8%) та Непал (1,7%).

Як раніше повідомляв Landlord, за останні три роки частка США у світовому експорті сої зменшилася майже вдвічі. Зокрема у жовтні обсяги поставок на зовнішній ринок зі США та Бразилії практично зрівнялися, тоді як у 2016-му частка США становила 92 %.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також