Новини / Політика     06 вересня 2023 19:49

У Польщі балтійський термінал BCT запустив інтермодальний сервіс для експорту українських вантажів

Запуск такого ефективного інтермодального сполучення свідчить про те, що використання BCT як перевалочного пункту для контейнерних українських вантажів є серйозною альтернативою масовому транзиту української сільгосппродукції через територію Польщі

У польському порту Гдиня балтійський контейнерний термінал (Baltic Container Terminal, BCT) розпочав співпрацю з логістичним оператором Fortis Logistics Group та Multimodal Solutions&Services, запустивши пряме інтермодальне сполучення для експорту українських товарів, пише “Логіст.Today”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині BCT приймає поїзди з контейнерними вантажами, переважно кукурудзою, зерном і шротом. Оператором повнорозмірних поїздів є компанія Fortis Logistics, яка вже багато років успішно забезпечує доправлення українських вантажів транзитом через Польщу.

Маршрутні потяги довжиною 600 м нині складаються з 22 вісімдесятифутових вагонів SGGRS, які вміщують 44 сорокафутових контейнери. Сполучення починалося з трьох поїздів на тиждень, тепер їхня кількість зросла до шести. Українська сільськогосподарська продукція доставляється до Славкува у вагонах колії 1520 мм, де її перевантажують у контейнери та відправляють до Гдині і далі світом.

Запуск такого ефективного інтермодального сполучення свідчить про те, що використання BCT як перевалочного пункту для контейнерних українських вантажів є серйозною альтернативою масовому транзиту української сільгосппродукції через територію Польщі. Контейнери завантажуються безпосередньо на морські судна, які регулярно заходять на термінал, — мовиться у повідомленні.

Зауважується, що термінал також працює над покращенням потоку імпортних перевезень до України, використовуючи вже наявні сполучення.

Нагадаємо, з огляду на вихід росії із зернової ініціативи та безпекову ситуацію в Чорному морі, польські порти готуються до збільшення обсягів перевалки зернових вантажів з України. Зокрема, мова йде і про порт Гданськ.

У 2023/2024 МР Україна матиме пшениці для експорту не менше, ніж у минулому сезоні.

Цьогоріч якість пшениці за кількома важливими показниками гірша, ніж минулого року. Експортної пшениці вищих класів менше, до того ж саме вона важлива переробникам всередині країни.

В Україні зібрано 27,3 млн тонн зернових. Полтавщина, Вінниччина та Одещина завершили збір врожаю ранніх зернових.

Україна цьогоріч очікує до 76,7 млн тонн урожаю, що на 5% більше показника 2022 року. Поліпшення прогнозу пов’язане зі сприятливими погодними умовами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також