Новини / Аналітика     10 серпня 2023 18:34

Цьогоріч Україні отримає суттєво більший урожай зернових – Сольський

Міністерство покращило прогноз цьогорічного врожаю, оскільки тримається сприятлива погода

У Мінагрополітики покращили прогноз цьогорічного врожаю. Тож завдяки сприятливій погоді Україна має можливість експортувати більший обсяг аграрної продукції, зазначив міністр аграрної політики та продовольства колегам зі Словаччини та Угорщини.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Під час зустрічі обговорили транзит української агропродукції в умовах перекриття росією зернового коридору. Українська сторона наголосила на тому, що необхідно скасувати запроваджені Єврокомісією обмеження на експорт чотирьох культур до Словаччини, Угорщини і трьох сусідніх з Україною країн.

У лютому польські фермери заблокували пункти пропуску на українському кордоні. Такі дії місцева влада пояснювала обуренням польських фермерів через різке падіння цін на власну продукцію, що на їх думку було викликано ввезенням до Польщі великої кількості українського зерна. Аграрії стверджували, що зерно осідає на місцевих ринках.

Сольський повідомив колегам, що Міністерство покращило прогноз цьогорічного врожаю, оскільки тримається сприятлива погода.

Відповідно цьогоріч ми зможемо експортувати більшу кількість сільгосппродукції, ніж очікувалося, — зазначив він.

Нагадаємо, на Миколаївщині ТОВ “СП “ПАЕК” розпочало збиральну кампанію 2023 року.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

15 червня на Одещині фермер, який працює в селі Муравлівка Саф’янівської сільської громади в Ізмаїльському районі, розпочав збирати озимий ячмінь.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Дніпропетровській області також почалися жнива. Зокрема, до збору врожаю приступили аграрії Кам’янського, Криворізького та Нікопольського районів.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також