Новини / Логістика     30 серпня 2023 17:42

Порт Гданськ у Польщі готується до збільшення обсягів перевалки зерна

Інвестиції, здійснені в найбільшому порту Польщі, спрямовані на те, щоб збільшити обсяги переробки зерна до 5,8 млн т на рік протягом наступних двох років

З огляду на вихід росії із зернової ініціативи та безпекову ситуацію в Чорному морі, польські порти готуються до збільшення обсягів перевалки зернових вантажів з України. Зокрема, мова йде і про порт Гданськ, пише ЦТС.

Хоча найбільший зерновий термінал серед морських портів Польщі розташований у Гдині, порт у Гданську також відіграє дуже важливу роль у транзиті українського зерна.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У 2022 році перевалка зерна в Гданську склала 2 млн т, що на 19% більше, ніж у 2021 році. За перші два квартали 2023 року в порту вже було перевантажено 1,4 млн т зернових вантажів (переважно кукурудзи). Це зростання на 52% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Перевалку здійснюють різні оператори: GBT/Malteurop, Gdańskie Młyny, Magrol, Port Gdański Eksploatacja, Siark-Port, Speed.

Інвестиції, здійснені в найбільшому порту Польщі, спрямовані на те, щоб збільшити обсяги переробки зерна до 5,8 млн т на рік протягом наступних двох років. Найслабшою ланкою в транзиті українського збіжжя виявилася залізниця.

70% зерна надходить до порту автотранспортом. Через це в межах підготовки до збільшення перевалки зерна, кількість місць для автотранспорту в порту було збільшено до 970, хоча в окремі періоди кількість авто може сягати 1500 одиниць на добу.

Нині оператори порту за день можуть обслуговувати 730 вантажівок і 80 вагонів. Але вони готові збільшити свої перевантажувальні можливості. Планують звести постійні та тентові склади, а також хочуть реалізувати додаткові залізничні інвестиції, завдяки яким пропускна здатність зернових терміналів у порту Гданська збільшиться до 485 тис. т на місяць проти нинішніх 300 тис. т.

Нагадаємо, у 2023/2024 МР Україна матиме пшениці для експорту не менше, ніж у минулому сезоні.

Цьогоріч якість пшениці за кількома важливими показниками гірша, ніж минулого року. Експортної пшениці вищих класів менше, до того ж саме вона важлива переробникам всередині країни.

В Україні зібрано 27,3 млн тонн зернових. Полтавщина, Вінниччина та Одещина завершили збір врожаю ранніх зернових.

Україна цьогоріч очікує до 76,7 млн тонн урожаю, що на 5% більше показника 2022 року. Поліпшення прогнозу пов’язане зі сприятливими погодними умовами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також