Новини / Трейдинг     25 серпня 2023 12:10

Цьогоріч обсяги української пшениці на експорт не зменшаться – Сольський


У 2023/2024 МР Україна матиме пшениці для експорту не менше, ніж у минулому сезоні.

Про це в ефірі марафону “Єдині новини” заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, пише “Економічна правда”.

Він зазначив, що всупереч скороченню на 20% виробничих площ, на яких вирощують сільгоспкультури, через окупацію низки областей, сприятливі погодні умови дадуть змогу аграріям зібрати й експортувати пшениці не менше, ніж у минулому сезоні. Під час осінньої посівної кампанії 2022 року було посіяно озимих культур на 25% менше, ніж 2021 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Була не різка зима, не було різких перепадів температури, було достатньо вологості, що і стало причиною збільшення врожаю. Аграріям було складно — вони економили на насінні, гербіцидах, добривах. Але один фактор компенсував інший”, — сказав Сольський.

Він додав, що вологе літо та середні температури позначилися на якості зерна, яка буде гіршою, ніж минулого сезону.

“У нас менше продовольчої пшениці, більше фуражної. Але це стандартна ситуація для України, коли сезон залежить насамперед від погодних умов”, — додав міністр.

Нагадаємо, цьогоріч якість пшениці за кількома важливими показниками гірша, ніж минулого року. Експортної пшениці вищих класів менше, до того ж саме вона важлива переробникам всередині країни.

В Україні зібрано 27,3 млн тонн зернових. Полтавщина, Вінниччина та Одещина завершили збір врожаю ранніх зернових.

Україна цьогоріч очікує до 76,7 млн тонн урожаю, що на 5% більше показника 2022 року. Поліпшення прогнозу пов’язане зі сприятливими погодними умовами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також