Новини    23 жовтня 2022 17:49

У Нідерландах тестують сорти картоплі, стійкі до посухи

В межах пілотного проєкту мережеві компанії разом із LTO та LLTB вивчають результати випробувань

У Нідерландах реалізується проєкт зі сталого вирощування картоплі. Більшість сортів, які використовують фермери країни, є сприйнятливими до посухи. Тому ухвалили  рішення протестувати близько 40 сортів столової картоплі та картоплі для перероблення на незрошуваному полі неподалік міста Лімбурга. Перевага буде віддаватися сортам, яким потрібно менше азоту й у яких вища стійкість до спекотної погоди, фітофтору та парші. Про це передає Fruit-inform.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Згідно з новими нормами, сільгоспвиробники не можуть вносити понад 175 кг азоту на гектар. Вирощування сорт Innovator для виробництва картоплі фрі вимагає близько 300 кг азоту, з яких 200 кг іноді залишаються в ґрунті. У довгостроковій перспективі використання цього сорту може бути безперспективним. Сорт Jelly продемонстрував стійкість до посухи та вимагає внесення від 120 до 130 кг азоту на гектар”, – зазначив представник торгової компанії 3 Point Potatoes Бен Бредек.

Стандартний сорт, такий як Fontane, за дефіциту опадів показав слабкі результати. Температура вище 35 градусів виявилася згубною для плантацій бульбоплода.

В межах пілотного проєкту мережеві компанії разом із LTO та LLTB вивчають результати випробувань. Цього року багато торгових компаній, які займаються насіннєвою картоплею, також відвідали дослідне поле, щоб побачити результати сортовипробувань. Виробникам картоплі фрі також було залучено до вибору перспективних сортів. Така взаємодія забезпечить ефективніший розвиток галузі.

Учасники пілотного проєкту також розглядають, наскільки стійкими є нові сорти до вірусу YNTN. Патоген викликає дегенеративні зміни на шкірці, що згубно для бульбоплодів.

Проєкт зі сталого вирощування продовольчої картоплі підпадає під дію Програми охорони здоров’я рослин. До 2030 року використання засобів захисту рослин у країнах ЄС має скоротитися вдвічі, а також виробників закликають скоротити використання хімічних добрив. Тому необхідно вводити в обіг нові стійкі до захворювань та шкідників сорту картоплі, які також вимагають вносити менше добрив. Ініціатором пілотного проєкту стала компанія LTO Nederland, а компанія LLTB організує управління та реалізацію проєкту.

Нагадаємо, українці пишаються своєю історією, традиціями та національними символами. Синьо-жовті кольори прапор видніється в країні всюди. Особливо зараз, коли вся Україна бореться проти російських агресорів, обстоюючи свою незалежність. Культури у патріотичних кольорах з’явились і на українських полях. Так, нещодавно українські селекціонери представили новий сорт “патріотичної кукурудзи”.

На базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН відбувся науково-практичний семінар на тему “Науково-технологічні засади в сучасних організаційно-економічних умовах агропромислового виробництва”. Під час заходу розглянули напрацювання інституту та презентували їх товаровиробнику. Фахівці інституту поділились своїми науковими доробками в галузі землеробства, насінництва та технології рослин, захисту рослин й питаннями, які стосуються розвитку тваринництва в сучасних умовах господарювання.

Згідно з аналітикою “Огляду збитків від війни в сільському господарстві України”, підготовленої командою Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, сума втрат нанесений сільгосп галузі склала $4,29 млрд.

Близько 500 нових сортів черешні створили за минулі 30 років. Більш як 100 видів ягоди розробили українські селекціонери.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...