Новини / Аналітика     16 червня 2022 13:54

Аграрії втратили за час війни $4,3 млрд – KSE Агроцентр

Найбільші втрати фіксуються внаслідок знищення або часткового пошкодження сільськогосподарських угідь та незбору врожаю

Згідно з аналітикою “Огляду збитків від війни в сільському господарстві України”, підготовленої командою Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, сума втрат нанесений сільгосп галузі склала $4,29 млрд.

Про це повідомили на сайті KSE Institute.

Експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер наголосив: “Російська агресія впливає не лише на можливість вільно експортувати нашу аграрну продукцію та щорічно годувати близько 400 мільйонів людей у цьому світі. Пошкодження земель, інфраструктури, сільськогосподарської техніки безпосередньо впливають на виробництво аграрної продукції в Україні. Без відновлення втрачених активів Україна не зможе повернутись на своє місце у глобальній продовольчій безпеці. Оцінка пошкоджень є першим елементом для оцінки потреб у відновленні”

В джерелі вказані основні види пошкоджень:

  1. Поля забруднені нерозірваними боєприпасами та заміновані. Вартість обстеження земель з високим ризиком мінного забруднення та розмінування постраждалих територій оцінюється в $436 мільйонів.
  2. Фізичне пошкодження родючого шару ґрунту, наприклад, – воронки від артилерійських обстрілів і ракетних ударів, пошкодження ґрунту гусеницями танків або іншої військової техніки. Орієнтовна вартість заміни та ремонту пошкодженої іригаційної інфраструктури становить $225 мільйонів.
  3. Обмежений доступ фермерів до полів і можливості для збору врожаю. Орієнтовно, 2,4 мільйона га озимих культур загальною вартістю у $1,435 млрд  залишаться незібраними внаслідок агресії рф.
  4. Пошкодження сільськогосподарської техніки через обстріли, авіаудари та бойові дії. Орієнтовна вартість заміни та ремонту пошкодженого машинного обладнання становить $926,1 мільйона.
  5. Елеватори стають суб‘єктами прямих військових атак, спрямованих на обмеження ситуаційної обізнаності противника. Загальна сума збитків внаслідок пошкодження або знищення зерносховищ оцінюється у $272 мільйонів.
  6. Орієнтовна кількість тварин, які загинули внаслідок агресії рф у постраждалих районах становить 42 тис. голів овець і кіз, 92 тис. голів великої рогатої худоби, 258 тис. свиней та понад 5,700 тис. голів птиці. Оціночна вартість загиблих тварин складає понад $136 мільйонів.

Фото: KSE

Нагадаємо, на заході України розпочали будівництво четвертої черги елеватора.

Landlord раніше повідомляв, понад 300 млн людей світу знаходяться під загрозою голоду через дії росії.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також