Новини    16 вересня 2023 16:03

У межах “Великої приватизації” до продажу підготували зокрема Украгролізинг та ОПЗ

ФДМУ за рік після відновлення малої та середньої приватизації в країні вдалось залучити 4 млрд грн

Фонд державного майна підготував п’ять об’єктів, які можуть бути приватизовані у межах великої приватизації вже у наступному році, про це на пресконференції заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

Так, у системі “Прозорро.Продажі” вже опубліковано список підприємств, контрольні пакети акцій яких будуть продані в межах “Великої приватизації”. Зокрема до переліку увійшли НАК “Украгролізинг”, “Одеський припортовий завод” та “Уманський лікеро-горілчаний завод”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Шмигаль наголосив, що ФДМУ за рік після відновлення малої та середньої приватизації в країні вдалось залучити 4 млрд грн. Ще 600 млн грн було залучено від оренди держмайна.

Крім того, очікується приватизація таких підприємств як “Центренерго”, “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, “Українські енергетичні машини”, “Електроважмаш”, “Сумихімпром”.

Серед об’єктів також держпакети акцій “Дніпровського електровозобудівного заводу”, “Індар”, “Оріана” і “Азовмаш”, 51% частка “Запорізького титано-магнієвого комбінату” та цілісні майнові комплекси “Вугільної компанії “Краснолиманська”  і “Заводу алюмінієвої фольги”.

Зазначається, що організатором виступає Фонд держмайна України, проте терміни продажу відсутні.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...