Новини / Фінанси     21 серпня 2023 15:54

За тиждень ФДМУ залучив на приватизації 12 мільйонів гривень інвестицій

100% проданих об’єктів – це адміністративна нерухомість. Раніше це були, наприклад, офіси, які використовували різні органи влади. Тепер приватні підприємці зможуть використовувати ці активи для розвитку бізнесу, створювати нові робочі місця та сплачувати податки

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося. Так, за тиждень команда провела 6 аукціонів, участь взяли 43 підприємці, зазначили у пресслужбі ФДМУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В середньому за кожен актив змагалися 7,2 підприємця. А в результаті торгів фінальна вартість активів зросла у 24 рази.

Стартова вартість усіх об’єктів становила лише 500 тисяч гривень – це майно давно не використовувалось державою та щороку генерувало збитки. Однак завдяки приватизації нам вдалося дати цим активам нове життя та залучити 12 млн гривень до бюджету.

100% проданих об’єктів – це адміністративна нерухомість. Раніше це були, наприклад, офіси, які використовували різні органи влади. Тепер приватні підприємці зможуть використовувати ці активи для розвитку бізнесу, створювати нові робочі місця та сплачувати податки.

Нагадаємо, що у 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Фонд держмайна проведе аукціон на оренду приміщень на складі у Ренійському порту. В оренду на п’ять років пропонують приміщення складу №5 на 2,26 тис. кв м у порту Рені.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

14 червня повторний аукціон з приватизації Білгород-Дністровського морського торговельного порту не відбувся через відсутність учасників.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

Раніше, у грудні 2022 року маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт.

Порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.

Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також