Новини    13 листопада 2023 19:44

Туреччина шукає постачальників яблук з України та Молдови

Україна в сезоні 2022/23 років експортувала до Туреччини понад 500 тонн яблука, ставши головним постачальником цих фруктів у цю країну

У Туреччині відзначається динамічне зростання цін на яблуко експортної якості, оскільки місцеві постачальники не можуть задовольнити всі запити від потенційних клієнтів, повідомляють аналітики EastFruit. Оптові ціни на яблуко сорту “Ред Делішес”, яке активно експортується на ринок Індії, вже досягають $0,9 долара за кг. Ціни на яблуко сорту “Голден Делішес” експортної якості зросли до $0,75 за кг.

Для порівняння, ціни на яблуко сорту “Голден Делішес” в Україні та Молдові в середньому на 45% нижчі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З огляду на те, що цього сезону в Індії різко знизилися обсяги виробництва місцевого яблука, попит на турецьке яблуко там істотно зріс. Минулого сезону Туреччина експортувала до Індії 118 тис. тонн свіжого яблука, що становить 30% усього експорту. Майже 80 тис. тонн яблука було відправлено в Ірак – другий найбільший ринок збуту для яблука з Туреччини.

Дефіцит яблука спостерігається практично в усіх регіонах світу, насамперед через істотне зниження прогнозів урожаю яблука в країнах Євросоюзу. Попит на яблуко залишається високим і в країнах Близького Сходу, і в Азії, і в Європі.

Турецькі трейдери не бажають відмовлятися від можливостей заробити на експорті яблука, тому активно шукають можливості закупівлі яблука високої якості в Україні та Молдові. До речі, і минулого сезону Туреччина активно займалася реекспортом.

Україна в сезоні 2022/23 років експортувала до Туреччини понад 500 тонн яблука, ставши головним постачальником цих фруктів у цю країну. Очевидно, що дане яблуко призначалося для реекспорту в Індію, адже Україна, як і раніше, не розв’язала проблему відкриття доступу до ринку яблука Індії. Тому українські постачальники змушені ділитися доходами від експорту яблука з трейдерами з Туреччини.

З Молдови торік на ринок Туреччини надійшло лише 40 тонн яблука, проте цього сезону імпорт із Молдови може суттєво зрости.

Відповідно, і Україна, і Молдова можуть бути гарним ринком для закупівлі яблука, хоча учасники цих ринків зазначають, що у них немає проблем із прямим експортом яблука високої якості за прийнятними цінами.

Нагадаємо, цьогоріч цінники на всі різновиди яблук суттєво підвищилися, зокрема на деякі сорти удвічі більше проти показників минулого року.

Раніше відпускні ціни на яблука на українських ринках встановили ще один рекорд. Щобільше, сьогоднішній рівень відпускних цін на фрукти є рекордним за всю історію незалежності України.

Українські садівники змогли відновити експорт свіжого яблука до країн Південно-Східної Азії та Близького Сходу, попри заблоковані російськими окупантами українські морські порти.

У Швейцарії яблуко є абсолютним лідером у рейтингу фруктів: кожен швейцарець з’їдає в середньому близько 16 кілограмів яблук на рік: сирих, соку або сушених. Зірка серед яблук – “Гала”, щороку швейцарські садівники збирають понад 30 тисяч тонн цього сорту. На другому місці “Голден Делішес”, на третьому – “Бребурн”. Найважливішим районом вирощування яблуні є східна Швейцарія.

Оптові ціни на фрукти в Україні станом на кінець 2022 року були в середньому на 98% вищими, ніж на кінець 2021 року. Основна причина такого різкого зростання цін — подорожчання імпортної продукції через девальвацію гривні та підвищення вартості логістики внаслідок повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію країни.

Китай, що є багаторічним лідером світового рейтингу експортерів яблука, в сезоні 2022/23 років різко знизив обсяги експорту.

Попри хороший урожай яблук в основних виробничих регіонах – Вінницькій та Чернівецькій областях, гуртові ціни на ці фрукти цього року значно вищі, ніж торік. Яблука, залежно від сорту, подорожчали на 61-75%

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...