Новини / Рейдерство     10 травня 2019 08:58

Цього року агробізнес менше скаржиться на рейдерство

У 2019 році в Україні скоротилися випадки аграрного рейдерства. За перші три з половиною місяці року до антирейдерських штабів у областях надійшло 564 скарги від представників агробізнесу, тоді як за весь 2018-й  – 3718, а за 2017-й – 4794.

Про це повідомляє АПК-Информ.

Такі дані озвучила заступник міністра юстиції України Ірина Садовська, розповівши, що антирейдерські штаби діють у країні з 2017 р. Міністерство юстиції створило їх на базі обласних державних адміністрацій для того, щоб при виникненні випадків рейдерства всі представники держорганів могли обговорити ситуацію і оперативно її вирішити.

Читайте: Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку

За інформацією заступника міністра, звернень виключно з питань, що мають ознаки рейдерства, у 2017 р. надійшло в штаби 145, у 2018 р. – 191, на середину квітня 2019 р. – 35.

За словами Ірини Садовської, найчастіше з рейдерством стикаються аграрії Вінниччини, Одещини і Миколаївщини – тобто, тих областей, де сільське господарство становить велику частку в економіці регіону.

«Хочу також відзначити, що юридичного поняття рейдерства не існує. Це комплекс дій по відношенню до чужої власності або чужого права, які підпадають під ознаки кримінальних дій», – прокоментувала заступник міністра.

Landlord раніше повідомляв про інновації законопроекту щодо захисту від агрорейдерства: інвентаризація земель і відмова від паперової бюрократії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також