Новини / Рейдерство     24 квітня 2019 14:56

Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку

Під Києвом на захопленій рейдерським способом особливо цінній земельній ділянці, яка належала Національній академії аграрних наук України, зараз активно будують житлову багатоповерхівку. Правоохоронні органи не реагують на заяви представників НААН.

Про це повідомляє Delo.

Ділянка в селі Гатне Київської області, розташована поруч з трасою Київ – Одеса, згідно з актом на право постійного користування землею належить ННЦ «Інститут землеробства» НААН України.

За даними агрохімічного аналізу, ділянку віднесено до особливо цінних державних земель: на цьому полі в Гатному Інститут землеробства регулярно проводив науково-дослідні та дослідно-експериментальні роботи.

Читайте: Чим загрожує відкриття ринку землі в Україні: спростування міфів

Але сьогодні ділянку захопили невідомі особи, які проводять там незаконні будівельні роботи. Керівники НААН запевняють, що за фактом рейдерського захоплення власності академії вони подавали заяви в кілька силових структур, головним чином – у НАБУ. Але ніхто з правоохоронців на факт захоплення цінних державних земель не відреагував, а будівництво на особливо цінних дослідних полях триває.

Landlord раніше повідомляв про те, що законопроект №8121 має на меті убезпечити фермерів від рейдерських захоплень їхніх земель, врожаїв та бізнесу. За словами авторів, документ пропонує модернізувати систему роботи Державного реєстру прав та налагодити його зв’язок із Державним земельним кадастром.

Читайте також