Новини / Рейдерство     11 квітня 2022 17:33

Росіяни захопили у полон моряків вантажного судна SMARTA. Їх вивезли в невідомому напрямку

Перед захопленням моряків російські війська обстрілювали судно

Рашисти захопили у полон моряків вантажного судна SMARTA і вивезли у невідомому напрямку. Про це у Facebook повідомляє омбудсмен Людмила Денісова. 

“Hа території Маріупольського морського торгівельного порту, військовими Російської Федерації були захоплені та вивезені в невідомому напрямку члени екіпажу судна SMARTA під прапором Ліберії, та дружина капітана судна, яка в той час перебувала на борту. За попередніми даними їх було вивезені у напрямку тимчасово окупованого Донецька”, – йдеться в повідомленні. 

18 осіб є громадянами України, 1 – громадянин Єгипту. Зв’язку із екіпажем та дружиною капітана немає. Перед захопленням моряків російські війська обстрілювали судно.

Суховантаж зайшов у порт Маріуполя 21 лютого і далі мав прямувати до Туреччини. Проте через активну російську військову агресію він не отримав дозвіл на вихід у море і залишився пришвартованим до 18-го причалу Маріупольського порту. 

“Такими діями РФ порушує право на життя і на свободу, особисту недоторканість, гарантовані статтями 3 та 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та право на свободу пересування, гарантовано статтею 2 Протоколу N4 до Конвенції. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти порушення РФ прав людини в Україні”, – наголошує Денісова.

Раніше Landlord повідомляв, що російські окупанти викрадають овочі з Херсонщини і постачають в Крим.

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також