Новини / Рейдерство     30 березня 2022 20:02

російські окупанти використовують продовольство як зброю проти України

Російська війна включає обстріли сільськогосподарської інфраструктури

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН порівняв путіна зі сталіним, бо той використовує продовольство як зброю проти України. Про це повідомляє Укрінформ.

“путін – не перший диктатор, який використовує продовольство як зброю проти українського народу. Ідеологічний апостол москви сталін убив мільйони українців 90 років тому під час штучно організованого Великого голоду. Не дивно, що путін, який шанує сталіна як свого праотця, вдається до тієї самої практики”, – заявив дипломат.

Російська війна включає обстріли сільськогосподарської інфраструктури, забруднення українських ґрунтів, атаки на склади пального й, відповідно, зрив посівної кампанії.

Перебої в постачанні продовольства з України як одного з найбільших експортерів становлять загрозу для всього світу. До війни Україна експортувала понад 55% усієї соняшникової олії у світі, більш як 55% української пшениці надходило до Азії та 40% – до африканських держав.

Близько 400 млн осіб у всьому світі, переважно на Близькому Сході, у Північній Африці та Азії, залежать від постачання зерна з України, підкреслив постпред.

“Міжнародна солідарність з Україною та розуміння того, що єдиною першопричиною нинішньої продовольчої кризи є війна росії проти України, матимуть вирішальне значення для успіху в запобіганні найгіршому сценарію на глобальному рівні”, – зазначив дипломат.

Довідка. У ці вихідні російські ракети уразили паливні склади у Львові, Дубні, Луцьку та Рівному – далеко від лінії фронту. А у вівторок російські війська обстріляли ракетами сільськогосподарське підприємство у Дніпрі, яке також знаходиться далеко від району бойових дій, знищивши техніку та обладнання.

Українські морські порти нині заблоковано росією, причому деякі з них окуповані. Деокупація та зняття блокади могли б швидко покращити ситуацію, оскільки 60% сільськогосподарської продукції Україна експортує через свої морські порти.

Раніше Landlord повідомляв, що в РНБО повідомили про готовність Росії застосувати хімічну зброю.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також