Новини / Рейдерство     16 грудня 2021 18:33

В Україні зменшилась кількість рейдерських атак

Минулого року протягом такого ж часу сталося 751 рейдерське захоплення

За 10 місяців 2021 року зафіксовано 614 рейдерських атак. Це на 18% менше, ніж за відповідний період минулого року, коли стало відомо про 751 рейдерське захоплення. Про це повідомляє «Опендатабот».

«Від травня кількість рейдерських атак щомісяця зменшується. Якщо на початку року фіксувалося в середньому 70 справ про рейдерство на мiсяць, то у жовтні 2021 — лише 17. Втім, до суду також доходить менше справ, нiж торiк. 2020 року до суду доходило 45% від усіх проваджень щодо рейдерства, цього року — 36%», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найчастіше в суді розглядаються справи, що стосуються статті 205 Кримінального кодексу — підробка документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фопів. За статтею 205−1 цього року обліковано 416 справ, з них до суду направлено 216.

Слід підкреслити, що найвищу активність рейдерів за останні роки було зафіксовано у 2020 році — 849 рейдерських захоплень.

Натомість справи про протидію господарській діяльності та протиправне заволодіння майном майже не розглядаються судами. Загалом, лише 6 зі 198 проваджень дійшли до суду.

Останнього разу Верховна Рада України змінювала закон щодо протидії рейдерству у грудні 2019 року. Остання редакція приймалася невдовзі перед ухваленням закону про ринок землі. Тож зміни стосувалися в основному регулювання права власності на землю, механізмів украладання та подовження договорів оренди землі, синхронізації роботи різних державних реєстрів, які стосуються прав власності на неруходмість тощо.

Раніше Landlord повідомляв, що фермери повідомили про рейдерське захоплення врожаю соняшнику на Черкащині.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також