Новини    14 вересня 2023 10:17

Сміттєвий полігон у Києві вперше закриють за сучасними стандартами

Київ вперше в Україні виконує закриття полігону відповідно до сучасних технологічних стандартів

У Києві продовжують реалізацію проєкту рекультивації полігону твердих побутових відходів № 5, що в с. Підгірці Обухівського району Київської області.

Також на об’єкті тривають роботи з реконструкції та технічного переоснащення, що є необхідною складовою рекультивації. Зараз першу ділянку полігону покривають геотекстилем та геоплівкою, після цього там вкладатимуть шари піску та ґрунту, пресслужба КМДА.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зауважив, що навіть в умовах війни та беззаперечної пріоритетності фінансування потреб оборонної здатності та фізичного захисту об’єктів є проєкти, які не можна припинити. Однак мовиться, насамперед, про безпечну експлуатацію полігону та недопущення тут аварійних ситуацій.

Також слід зважати на неможливість поставити на паузу окремі технологічні процеси і ризик знівелювати вже виконані до цього технічні заходи. Тому місто спільно з оператором полігону продовжують виконувати необхідні роботи з перспективою рекультивації – безпечного закриття полігону відходів, – пояснив Пантелеєв.

Довідка. У 2016-2018 роках рішеннями Київської міської ради сформовано комплекс заходів, спрямованих на поетапне екологічно-безпечне завершення експлуатації полігону ТПВ № 5, його рекультивацію і закриття. Протягом 2016-2021 років на полігоні виконали планування схилів, налагодили перекриття ізолюючим мінеральним ґрунтом поверхонь обох ділянок складування (карт), укріпили дамби на першій та другій карті, здійснили перенесення лінії ЛЕП, реконструювали та модернізували систему очищення фільтрату ROCHEM, утеплили будівлю, у якій вона знаходиться. За цей період перша карта була підготовлена до рекультивації – спланована відповідно до проєкту, повністю накрита захисними шарами ґрунту і щебеню, а також оснащена дренажем для уловлювання фільтрату східною і західною частинами. За шість років на масштабні роботи в межах проєкту спрямували понад 700 млн грн. Слід зазначити, що Київ вперше в Україні виконує закриття полігону відповідно до сучасних технологічних стандартів.

Нагадаємо, українські підприємства з переробки вторинної сировини змушені купувати близько 200 тонн відходів щороку, адже їм не вистачає місцевої сировини.

У більш ніж 1700 населених пунктах України впроваджується роздільне збирання побутових відходів.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні будують кілька заводів з переробки сміття.

У Львові триває будівництво сміттєпереробного заводу. На початку втілення проєкту його вартість мала становити 35 мільйонів євро.

Механічна, біологічна та хімічна переробка твердих побутових відходів (ТПВ) на цінний продукт — органічний компост впроваджується в усьому світі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...