Новини    09 вересня 2021 15:30

В Україні будують кілька заводів з переробки сміття

Стало відомо, де саме будують заводи з переробки сміття

В Україні наразі немає жодного підприємства з перероблення сміття, але декілька таких заводів уже будується. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Він уточнив, що у Львові вже будується перший в країні потужний завод з переробки сміття. Він споруджується за кошти міста – після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі місцева влада була змушена розв’язувати цю проблему радикально. Очікується, що протягом двох років завод буде збудовано. Утім, на думку міністра, одного заводу для такого великого міста буде недостатньо.

Крім того, у Житомирській області національний інвестор будує потужний сміттєпереробний завод. Запускається спільно із французською компанією подібний проєкт під Маріуполем. У Харківській області також будується таке підприємство, щоправда за спрощеною технологією, яка, втім, підходить для міста.

“У Києві, як тільки будуть умови, буде шалений конкурс інвестиційний – хто будуватиме підприємство з переробки. Буде правильно збудувати навколо Києва декілька заводів механіко-біологічної обробки. Можливо, буде і завод спалювання сміття”, – поділився планами Абрамовський.

За його словами, одна велика енергетична компанія готова на закритих енергоблоках збудувати заводи з механіко-біологічної переробки сміття. Водночас він зазначив, що чимало іноземних інвесторів готові працювати в цій сфері.

ЧитайтеЯк зменшити витрати на ЗЗР на 17% — досвід Клубу новаторів BASF

“Є інвестори західні-західні. Є наші сусіди — це Польща і Словаччина. Є транснаціональні компанії, які спеціалізуються в цій сфері, це їхня головна діяльність – управління відходами. І вони теж зацікавлені входити в Україну. Звісно, вони більше зацікавлені у великих містах. Але є компанії, які готові інвестувати в будівництво сміттєпереробних підприємств на території Західної України — це Тернопіль, Хмельницький, Ужгород, Луцьк”, – поінформував урядовець.

Раніше Landlord повідомляв, що на Житомирщині запрацював високотехнологічний завод із заморожування ягід та фруктів

Джерело: Укрінформ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...