Новини    09 квітня 2023 15:53

Озвучили вартість зведення сміттєпереробного заводу у Львові

Сміттєпереробний завод, який будують у Львові, є механіко-біологічним комплексом

У Львові триває будівництво сміттєпереробного заводу. На початку втілення проєкту його вартість мала становити 35 мільйонів євро, про це під час брифінгу розповів міський голова Андрій Садовий.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Станом на сьогодні ми розуміємо, що потрібно докупити деякі елементи, навіть технологічно довелося коригувати сам проєкт через геологію. Якщо ми вкладемося в орієнтовно 50 мільйонів євро, буде добре. Це одна з найскладніших ділянок у Львові, бо поруч тече Полтва. Щоб уможливити ці будівельні роботи, тут забили орієнтовно дві тисячі палів. Завдяки цьому проєкту маємо 10 мільйонів євро грантових коштів. Із грішми проблем нема, головне, щоби ми врахували всі технологічні моменти, – наголосив мер.

Так, до кінця цього року основний обсяг робіт буде виконаний, а з наступного почнуть завершувати біологічну рекультивацію.

Сміттєпереробний завод, який будують у Львові, є механіко-біологічним комплексом. Мовиться не лише про сортування відходів, а й про обладнання в механічній частині, яке дозволить якісно відсортовувати вторинну сировину і підготувати матеріал для РДФ-палива, тобто альтернативного палива – замінника бурого вугілля та газу. Керівник ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний певен, що саме це паливо дозволить Україні відмовитися від газу і забезпечити її хорошим матеріалом, який зараз використовують у Польщі та інших країнах світу.

Нагадаємо, у більш ніж 1700 населених пунктах України впроваджується роздільне збирання побутових відходів.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні будують кілька заводів з переробки сміття.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...