Новини / Аналітика     14 вересня 2023 14:59

Сезон малини в Україні майже завершився

У нинішньому році сезон продажу малини завершується раніше звичайних термінів

Нині сезон реалізації малини в садівничих господарствах України добігає кінця, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

У нинішньому році сезон продажу малини завершується раніше звичайних термінів. Таку ситуацію самі виробники пояснюють насамперед раннім початком продажів цієї ягоди. Водночас високі температури та посуха протягом другої половини літа сприяли прискоренню темпів дозрівання і, як наслідок, більш ранньому завершенню сезону малини ремонтантних сортів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Останні партії малини українські садівники пропонують до продажу по 50-80 грн/кг ($1,37-2,19/кг), що в середньому на 29% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Водночас необхідно додати, що в аналогічний період минулого року відпускні ціна на останні партії малини на українському ринку були в середньому на 73% вищими, ніж у поточному сезоні.

Таку цінову різницю аналітики ринку пов’язують зі збільшенням виробництва малини в країні в нинішньому році. Більшість виробників залишилися розчарованими сезоном, що минає. Крім невисокого цінового рівня, однією з головних проблем, з якою зіткнулися українські фермери цьогоріч, за їхніми словами, є дефіцит робочої сили та істотне зростання витрат на збиральні роботи. У таких умовах, пояснили садівники, ціни на ринку нерідко не давали змоги покрити навіть частину виробничих витрат.

Нагадаємо, сезон літньої малини потішив українців доступними цінами, проте для виробників він став одним із найзбитковіших за всю історію.

Сезон малини літніх сортів плодоношення перетнув свій екватор. Урожайність непогана, утім, через дощі є питання щодо якості продукції.

Експерти зауважують, що обвал цін у даному сегменті був цілком очікуваним, проте межі зниження ціни, як і раніше, ще не вичерпані.

На початку липня на українському ринку з’явилася перша малина. Так, вартість малини, станом на 2 липня, стартувала від 35 грн і сягає 70 гривень за літрову банку, в залежності від регіону.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також