Новини    14 березня 2023 19:56

У Болгарії фермери вимагають заборонити імпорт українського зерна

Акція протесту є безстроковою

13 березня виробники зерна з Болгарії оголосили про початок безстрокового протесту через безмитний імпорт зерна з України в Європейський Союз, повідомляє БГНЕС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Близько 50 одиниць сільськогосподарської техніки ненадовго заблокували головну дорогу Русе-Плевен. Вони вимагають, щоб усі болгарські депутати Європейського парламенту захищали інтереси фермерів.

За словами протестувальників, українське зерно не відповідає стандартам ЄС щодо сільськогосподарського виробництва та не обробляється відповідними хімікатами і добривами.

Читайте також: У Польщі аграрії протестують проти будівництва олієпроводу з України

Координатор мітингу, голова сільськогосподарського кооперативу в селі Александрово Дімітар Дімітров заявив, що акція протесту є безстроковою. Це робиться, щоб болгарські виробники не втратили субсидії, на які вони мають право від ЄС.

Наразі ринок зернових у Болгарії обвалився, а склади виробників переповнені непроданим зерном.

Нагадаємо, у лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”.

У список 30 лідерів українського експорту у лютому потрапило одразу декілька товарів сільськогосподарського призначення.

Обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України у 2022/23 МР станом на 28 листопада становив 17,2 млн т, що на 32% менше показника минулого сезону. Про це свідчать дані Державної митної служби, які публікує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Ініціатива “українських полиць” у закордонних супермаркетах Ucare by FoodTech Shelf та Канадсько-Українська торгова палата CUCC стали партнерами.

План швидкого реагування ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) для України на 2023 рік включає три основні напрямки, які потребуватимуть фінансування у розмірі 205 млн доларів.

Європейська Комісія прийняла регламенти (ЄС) 2022/1309 та 2023/158 щодо скасування обмежень експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн ЄС. Відтепер підприємцям для здійснення експорту потрібно виконувати фітосанітарні вимоги, визначені спеціальним додатком до відповідного регламенту.

У 2022 році Україна у 2022 році експортувала 609 т молюсків, що на 39,1% менше, ніж роком раніше, свідчать дані Державної митної служби.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...