Новини    04 січня 2023 11:03

У Польщі запровадили перевірки якості українського зерна


Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали.

Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик.

За його словами, з України більше не везуть  неконтрольоване зерно. Зміни почалися ще в листопаді.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ковальчик повідомив також, що з 2023 року зерно, імпортоване з-за східного кордону, перевірятимуть на наявність залишків пестицидів. Вже закупили хроматографи – спеціальні прилади для проведення таких аналізів, інформує Polskie Radio 24.

Високопосадовець додав, що зі своїм українським колегою веде перемовини щодо запровадження транзитної декларації на зернові з обов’язковим зазначенням кінцевого одержувача вантажу.

“Щоб було чітко зазначено, хто кому продає зернові і куди їх мають доставити”, – сказав Ковальчик.

За словами Ковальчика, в інших країнах, таких як Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія, також є схожа проблема з надмірним імпортом зерна з України та падінням цін на зерно. А вони на біржі MATIF зараз низькі.

Міністр також повідомив, що в середині січня починає переговори з міністрами сільського господарства країн ЄС для вироблення нових рішень у сфері експорту сільськогосподарської та харчової продукції з України.

Нагадаємо, з 12 грудня на міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на кордоні України та Польщі почала функціонувати “Електронна черга перетину кордону” для вантажних транспортних засобів.

Завершуються роботи з облаштування ділянки дороги Нижанковичі – Дрогобич – Стрий, яка веде до нового пункту пропуску  “Нижанковичі – Мальховіце” на кордоні України та Польщі. Новий пункт пропуск передбачатиме рух легкових автомобілів та вантажівок із загальною масою до 3,5 тонн.

За домовленістю з польською стороною з 9 вересня через пункт пропуску “Устилуг-Зосін” розпочали пропускати порожні вантажні транспортні засоби на виїзд з України.

Попри деблокаду українських портів, експорт українського зерна продовжують здійснювати вантажівки. Як результат, великі черги на кордоні показали необхідність у додаткових пунктах пропуску.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...