Новини / Політика     09 лютого 2023 10:04

Угорщина запроваджує режим суворого контролю за якістю українського зерна


Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі.

Про це повідомляє пресслужба угорського міністерства.

За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Імпортні культури, вирощені в набагато менш суворих умовах виробництва, знижують ціни, створюючи значні конкурентні переваги. Однак Брюссель не допомагає угорським фермерам і продовжує нічого не робити для усунення цієї конкурентної переваги”, – зазначив міністр.

Надь також попередив угорський бізнес про відповідальність за використання українського зерна, яке не пройшло оцінку якості в Угорщині.

У Міністерстві уточнили, що Угорщина не буде застосовувати нові норми щодо українського зерна, яке транзитом доставляється в країни Африки та Азії.

Нагадаємо, експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща теж запровадила перевірки якості українського зерна.

Європейська комісія розглядає можливість перегляду рішення про призупинення мит і квот на український експорт агропродовольчої продукції протягом найближчих тижнів. Таке рішення ухвалено після скарг з боку держав-членів союзу на збільшення агропродукції, що ставить фермерів ЄС у невигідне становище.

Протягом останніх років Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році наша країна посіла  5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також