Новини / Логістика     17 червня 2023 17:09

Прогнози невтішні: фахівці оцінили можливість відновлення роботи порту “Херсон”


Інфраструктуру портів та річкових терміналів, які розташовані уздовж гирла річки Дніпро нижче Каховського шлюзу, частково зруйновано та виведено з ладу.

Про це розповів керівник Адміністрації судноплавства Євгеній Ігнатенко в інтерв’ю виданню “Порти України”.

За його словами, прогнози щодо відновлення портової інфраструктури невтішні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Херсонський морський порт унікальний, оскільки поєднує в собі дві складові: річку і море. Також порт має цілорічну навігацію. Херсонський порт завжди славився завантаженням суден як біля причалу, так і на рейді. Вантажі, які йшли по Дніпру, транспортували транзитом через Херсонський порт у бік глибокої води для довантаження суден Panamax на рейді Очакова або Одеси”, — пояснив Ігнатенко.

Він нагадав, що за попередні роки в період навігації по річці Дніпро щорічно транспортували до 12 млн т зернових і генеральних вантажів. Саме з Херсонського порту експорт щорічно сягав до 3 млн т.

“На жаль, зараз повноцінне відновлення порту можливе лише після деокупації лівобережної частини Херсонської області, тому спрогнозувати терміни на цей час дуже складно. Попереду, як уже зазначив, багато роботи з розчищення та розмінування території”, — розповів він.

Нагадаємо, у березні 2023 компанія-концесіонер майна Херсонського морського торгового порту ініціювала створення робочої групи щодо розроблення і затвердження механізму відновлення діяльності порту після відновлення судноплавства та створення умов для безпечної роботи порту.

У рейтингу серед морських портів України за обсягами перевалки порт Миколаїв на початок року впевнено займав друге місце, з перевалки олії — безперечний лідер.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про розширення акваторії морських портів на Дунаї – йдеться про порт в Ізмаїлі, Рені та порт Усть-Дунайськ.

Служба безпеки України оголосила підозру очільнику Херсонського “морпорта рф” Андрію Харитонову, який сприяв водній переправі ворожих боєприпасів на правий берег Дніпра.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також