Новини / Логістика     17 січня 2022 16:30

Миколаївський порт залишається лідером з перевалки рослинної олії

Протягом 2021 року Миколаївським морським портом було оброблено 1,9 тис. суден

В рейтингу серед морських портів України за обсягами перевалки порт Миколаїв впевнено займає друге місце, з перевалки олії — безперечний лідер. Про це повідомляє пресслужба Адміністрації морських портів України.

«За результатами підведених підсумків роботи Миколаївським морським портом у 2021 році було перевалено 29,8 млн тонн вантажів, що складає 99,1% у порівнянні з минулим роком і складає 16% від сумарного вантажообігу всіх портів України», — йдеться в повідомленні.

Протягом 2021 року Миколаївський морський порт впевнено та беззаперечно зберігав перше місце серед портів України з перевалки рослинної олії та друге місце з перевалки зернових.

«Портовими операторами з січня по грудень було оброблено 2,8 млн тонн рослинної олії, що складає 36% від загального обсягу обробленої олії портами України. Дещо менше, ніж в попередньому році, перевалили зернових культур 12,9 млн тонн (97,9%)», — йдеться в повідомленні.

Найпродуктивнішим місяцем у 2021 році виявився листопад, вантажоперевалка склала 3,6 млн тонн за місяць. Також, листопад відзначився найбільшою кількістю оброблених суден в межах акваторії порту Миколаїв. Їх кількість сягнула 90 суден — це досить гарний показник у порівнянні з іншими місяцями, і не тільки в цьому році. В цьому ж місяці найбільшою виявилася і загальна кількість оброблених суден — 210.

В цілому, за підсумками роботи за рік відзначається позитивна динаміка вантажоперевалки:

  • руди — 5 млн тонн,
  • металопрокату — 1,7 млн тонн,
  • чавуну — 1,2 млн тонн,
  • нафтопродуктів — 419,9 тис. тонн,
  • хімічних та мінеральних добрив — 798,8 тис. тонн.

«Протягом 2021 року Миколаївським морським портом було оброблено 1,9 тис. суден, з них 122 класу Panamax, та 100,7 тис. вагонів. Із загального обсягу оброблених вантажів більшість склали експортні 22 млн тонн, імпортні — 6,4 млн тонн, каботажні — 1,2 млн тонн», — підкреслили у відомстві.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також