Новини    10 липня 2023 17:16

ООН попереджає про рекордну засуху у найближчі два роки

Метеорологічна організація ООН оголосила, що Ель-Ніньо вже почалася, і продовжиться у 2023 році

Організація Об’єднаних Націй попередила світ про посуху. За даними експертів, кліматичне явище Ель-Ніньо, яке викликає підвищення глобальних температур, вже почалося. Країнам необхідно готуватись до його наслідків. Погодне явище збережеться протягом 2023 року та захопить 2024 рік,  передають “АПК Новини“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Кліматична модель вважається природною за походженням, вона викликає підвищення температури та посуху – в одній частині світла та зливи – в інших. Ель-Ніньо відбувається в середньому 1 раз на 5-7 років і триває близько року.

Метеорологічна організація ООН оголосила, що Ель-Ніньо вже почалася, і продовжиться у 2023 році.

Наступ Ель-Ніньо значно збільшить ймовірність перевищення температурних рекордів і спровокує екстремальнішу спеку в багатьох частинах світу і в океані, – попередив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Ефект потепління Ель-Ніньо на глобальні температури зазвичай відчувається найбільше протягом року після його настання — в цьому випадку у 2024 році.

Раніше найтеплішим в історії спостережень став 2016 рік — тоді був зафіксований найпотужніший Ель-Ніньо. У травні поточного року ООН оголосила про те, що протягом найближчих 5 років температурний рекорд буде побитий.

Ель-Ніньо викликає екстремальні погодні умови. Серед них – тропічні циклони, сильні опади та сильні посухи.

Довідка. Ель-Ніньйо та Ла-Нінья — характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Університету штату Мічиган, кількість токсинів, які виробляє грибок у кукурудзі, зросте протягом наступних кількох років через глобальне потепління.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...