Новини    17 березня 2023 12:12

Необхідна для бронювання: аграрії просять не виключати довідки про сплату ЄСВ з переліку податкової звітності


УКАБ звертається до Державної податкової служби з проханням не виключати Єдиний соціальний внесок з довідки про податкову звітність, котра є необхідною для процесу бронювання працівників.

Про це йдеться у відповідному зверненні, оприлюдненому на сайті УКАБ.

Як відомо, 27 січня 2023 року Урядом було затверджено постанову Кабінету Міністрів України № 76 “Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час”,  якою передбачено новий порядок бронювання, зокрема за допомогою критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Компанії-члени УКАБ очікували цю постанову задля можливості бронювати працівників саме за цим порядком, який дозволяє компаніям здійснювати бронювання при:

  • відповідності трьом і більше критеріям критичної важливості для функціонування  економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, які визначені постановою;
  • наявності мобілізаційного завдання;
  • здійсненні виробництва товарів, виконанні робіт і наданні послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань.

“Водночас одним з критеріїв  визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період є загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року, котра має перевищувати еквівалент 1,5 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контрольного органу, в якому на обліку перебуває підприємство”, – йдеться у зверненні.

У випадку агробізнесу довідка видається органами Державної податкової служби України. Важливо зазначити, що бізнес-спільнота розраховує на загальну  суму всіх податків, зборів та платежів в тому числі і ЄСВ. Він є вагомим в особливості для виробників-експортерів, що забезпечують робочі місця, сприяють надходженню валютної виручки в Україну і відповідно сплачують ЄСВ. УКАБ закликає Державну податкову службу не виключати Єдиний соціальний внесок з довідки.

Нагадаємо, з лютого 2023 року подавати заявки на бронювання працівників підприємствами необхідно відповідно до нового порядку, а заявки на визначення підприємств критично важливими приймаються тільки через Державний аграрний реєстр.

Читайте також: Хто з аграріїв може подати заявку на бронювання через профільне відомство: пояснення Мінагрополітики

Нагадаємо, 30 січня в Україні затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних, а також Порядок та критерії визначення підприємств, які є критично важливим для функціонування економіки. Відповідно до нової процедури, бізнес зможе забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників, які є критично важливими, аби підприємство продовжувало працювати.

Міністерство аграрної політики та продовольства України створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Портал створено для спрощення процедури подачі документів та пришвидшення обробки заяв на бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу.

Бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу можливе виключно через кабінет запитів на бронювання.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...