Новини    07 липня 2023 17:07

Нардепи хочуть законодавчо врегулювати митне оформлення біометану

Біометан може використовуватися для заміщення природного газу, виробництва теплової енергії та електричної енергії як пального для транспорту, сировини для хімічної промисловості, сприятиме диверсифікації джерел енергії, прискоренню переходу на чисту енергію, залученню інвестицій

Група народних депутатів пропонує внести зміни до Митного кодексу України щодо митного контролю та митного оформлення біометану, що переміщується трубопровідним транспортом через митний кордон України. Відповідний законопроєкт №9456 зареєстровано у Раді 3 липня, передає “Інтерфакс-Україна”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині в Україні відсутні законодавчі механізми, не створені сприятливі умови для виробництва біометану, існує питання його неврегульованого митного оформлення. Водночас, Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь, а сировина для біометану – це відходи аграрного сектору, тому потенціал його виробництва великий, – мовиться у пояснювальній записці.

Нардепи акцентували на тому, що технічно досяжний потенціал виробництва біометану становить до 10 млрд куб. м на рік. При сприятливих умовах у 2030 році загальне виробництво біометану у країні може досягти 1 млрд куб. м на рік.

Біометан може використовуватися для заміщення природного газу, виробництва теплової енергії та електричної енергії як пального для транспорту, сировини для хімічної промисловості, сприятиме диверсифікації джерел енергії, прискоренню переходу на чисту енергію, залученню інвестицій.

Ініціатори законопроекту пропонують, щоб митне оформлення біометану здійснювалося на підставі відомостей про обсяги біогазу або інших видів газу з альтернативних джерел, який при переміщенні газотранспортною системою за своїми фізико-хімічними характеристиками може бути заміщений відповідним обсягом природного газу або їх сумішшю по кожному пункту приймання-передачі газу окремо.

Читайте також: В Україні пропонують збудувати понад 30 біометанових заводів

Для обліку таких товарів, згідно з документом, повинні застосовуватись значення обсягу в одиницях виміру, заснованих на одиницях енергії, на підставі даних у точках входу та у точках виходу, розташованих на митній території України.

Нагадаємо, в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) активно підтримують вдосконалення процедури транспортування біометану в ЄС. Очікується внесення змін щодо класифікації біометану як експортного товару.

Уніфікація вимог до якості біометану із європейським стандартом є важливим кроком для створення умов для експорту біометану до країн Європи та подальшої інтеграції газових ринків.

В Україні готуються до відкриття реєстр гарантій походження у відновлюваній енергетиці для виробників біометану. Реєстр призначений для контролю походження палива, що буде постачатися в газотранспортну мережу.

У 2023 році в Україні очікується запуск у роботу п’яти біометанових заводів. Вони зможуть виробляти 20 млн кубометрів біометану на рік.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

13 квітня на Чернігівщині відкрився перший в Україні біометановий завод: кубометри газу пішли в газорозподільчі мережі. За об’ємом виробництва підприємство забезпечуватиме близько 1500 споживачів на рік.

Німецькі партнери заявили про готовність підтримати Україну у проєкті з розгортання ринку біометану, повідомила пресслужба Держенергоефективності.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...