Новини    25 січня 2023 18:23

В Україні мають намір запускати реєстр виробників біометану

Реєстр дасть можливість виробникам підтверджувати, що певний обсяг біометану, поданого до газотранспортної або газорозподільної системи, вироблено саме з біомаси

В Україні готуються до відкриття реєстр гарантій походження у відновлюваній енергетиці для виробників біометану. Реєстр призначений для контролю походження палива, що буде постачатися в газотранспортну мережу, повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Даний реєстр призначений для реєстрації поданого до газотранспортної або газорозподільної системи обсягу біометану, формування гарантій походження біометану, їх передачі, розподілу або анулювання та надання сертифікатів походження біометану, — йдеться у повідомленні.

Реєстр дасть можливість виробникам підтверджувати, що певний обсяг біометану, поданого до газотранспортної або газорозподільної системи, вироблено саме з біомаси. У реєстрі будуть формуватися унікальні ідентифікаційні номери гарантій походження біометану за європейською практикою функціонування подібних реєстрів.

Як наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, розвиток біоенергетики є надзвичайно важливим та перспективним як для забезпечення енергетичної безпеки держави, так і для подальшого розвитку підприємств агропромислового комплексу. Важливо, щоб компанії та інші учасники процесу почали тестувати реєстр у своїй діяльності.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Створення цього реєстру є лише першим кроком. Наступним завдання для розробників реєстру є його визнання в Європі.

ДовідкаПотенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд кубм на рікщо відповідає 25%
внутрішнього споживання газуВисоко оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціаціяЗа їх повідомленнями,
біометан має суттєву перевагу стосовно біогазуТакож він може використовуватися як повний аналог
природного газуПодібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.

Нагадаємо, в Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Раніше Landlord повідомляв, що перший в Україні біометан готують до продажу у ЄС.

“Чернігівгаз” видав технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу агрохолдингу “Галс Агро”. Підключення підприємства до газорозподільних мереж очікується до кінця 2022 року.

2 серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”. Це дозволило постачати біометан в мережі.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни ЄвропиЗокрема закон встановлює термінологію та фізикохімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Біометан – це ринковий продукт, який не прив’язаний до чийогось настрою, корупційної складової чи курсу валюти. Тож його виробництво є досить привабливим,  проте ризики воєнного стану, проблеми з кредитуванням та відсутністю державної підтримки зупиняють серйозних інвесторів від вкладання у цю галузь.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...