Новини / Аналітика     16 травня 2023 21:24

«Найвищі показники за 12 років» – кава стрімко дорожчає на світовому ринку

На найбільшому в Європі ринку Німеччини ціни на розчинну каву збільшилися за рік 20%, попри зниження інфляції у сегменті зернової кави

Глобальна криза вартості життя підштовхнула любителів кави вилікуватися від дешевшого варіння. Водночас дефіцит бобів робусти ускладнює пошук бюджетної чашки.

У той час як багато любителів кави віддають перевагу високоякісним зернам арабіки, які продаються в кафе, робуста зазвичай дешевша, оскільки дерево витриваліше і потребує менше догляду, що полегшує виробництво у великих кількостях. Сорт часто використовується в розчинній каві, еспресо та мелених сумішах, що продаються в супермаркетах, які повернулися, оскільки безгрошові споживачі шукають альтернативи.

Однак основним виробникам важко впоратися зі сплеском попиту, оскільки цього тижня оптові ціни досягли найвищого рівня за майже дванадцять років, повідомляє видання Bloomberg.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На найбільшому в Європі ринку Німеччини ціни на розчинну каву збільшилися за рік 20%, попри зниження інфляції у сегменті зернової кави.

Фахівці розповіли, що за перші шість місяців 2023 року було експортовано більше зерен робусти, ніж за попередні три роки. Інформацію про підвищений попит підтвердили також у Бразильській асоціації виробників розчинної кави та компаніях Nestle SA та Tata Coffee. Експерти зазначають, що зараз фермери не можуть задовольнити такий підвищений попит.

Читайте також: Чим загрожує надмірне споживання кави – вчені провели нове дослідження

Шанси на скорочення глобального дефіциту робусти мають похмурий вигляд. В’єтнам — найбільший у світі виробник — ймовірно, зібрав найменший урожай за чотири роки після того, як фермери зосередилися на посадці більш прибуткових культур, таких як авокадо та дуріан, щоб впоратися з бурхливими витратами на добрива після вторгнення Росії в Україну.

Бразилія, другий за величиною виробник цього сорту, постраждала від посухи, а також є занепокоєння, що виробництво в Індонезії може постраждати після сильних дощів.

Попри ці перешкоди, за перші шість місяців поточного сезону було експортовано більше бобів робусти в усьому світі порівняно з минулими трьома роками — просто недостатньо швидко, щоб задовольнити більші потреби.

Хоча зерна робусти, як відомо, значно гіркіші, ніж різновид арабіки — частково через вищий рівень кофеїну — В’єтнам та Індонезія покращили якість своїх зерен, полегшивши обсмажувачам можливість збільшити різноманітність сумішей без суттєвого впливу на смак.

Споживачі можуть виявити “дуже цікаві смаки”, вживаючи робусту, навіть якщо її смак відрізняється від кави арабіка, сказав Даніель Мунарі, бариста, який також керує Royal Quality Cafe у південній Бразилії.

Є солодкість і кислинка, які є чудовим доповненням і надають балансу напою, — зазначив він.

Нагадаємо, з наступного тижня набирає чинності наказ Мінагрополітики “Про затвердження Вимог до екстрактів кави та екстрактів цикорію”, який запроваджує низку вимог до якості, термінології, маркування, етикетування екстрактів кави та екстрактів цикорію.

Кава стала одним з найбільших програшів у ритейлерів у 2022 році: робуста впала на 23%, а арабіка втратила чверть своєї вартості.

З 1 квітня 2023 року вартість кави зросла. Українські мережі супермаркетів раптово підвищують ціни на каву всіх марок, цукор та навіть вершки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також