Новини / Аналітика     06 квітня 2023 20:39

В Україні різко підвищилася вартість кави, вершків та цукру

Середня вартість упаковки розчинної кави вагою 120 грамів тепер коштує 174,09 гривні замість 167, 35 гривень

З першого квітня вартість кави зросла. Українські мережі супермаркетів раптово підвищують ціни на каву всіх марок, цукор та навіть вершки, повідомляє gsminfo.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

В період від січня по березень 2023 року, всі марки розчинної кави додали в ціні. Деякі торгові точки підвищили ціни одразу на сім гривень на кожній упаковці. Тож середня вартість упаковки розчинної кави вагою 120 грамів тепер коштує 174,09 гривні замість 167, 35 гривень.

Окрім цього, в березні також дещо подорожчав цукор. Вартість цього продукти вже кілька місяців поспіль залишалася незмінною чи навіть дещо знижувалася. Однак ще в лютому цього року кілограм цукру в середньому коштував 33,67 гривні, в березні 1 34,23 гривні. У квітні зберігається тенденція до зростання.

Варто також згадати про молочну продукцію, без якої чимало людей не уявляють своєї кави. Наразі вершки додали в ціні близько двох гривень. Ще в лютому 200 гр упаковка вартувала 21,85 гривні, в березі — 23,92 гривні. Цього місяця вартість цього молочного продукту може зросте ще на гривню-дві.

Тож вартість чашечки кави в вашій улюбленій кав’ярні безумовно зросте.

Нагадаємо, 30 грудня 2022 року ринки вугілля та природного газу були готові завершити 2022 рік із сильним зростанням після того, як глобальна енергетична криза, спровокована російсько-українською війною, спричинила різке зростання цін, тоді як скорочення поставок, очікуване у 2023 році, могло б збільшити прибутки.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-2031.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також