Новини / Аналітика     01 січня 2023 19:49

Кава стала одним з найбільших програшів 2022 року – Reuters

Сільськогосподарські ринки, включаючи зернові та пальмову олію, підскочили до історичних максимумів у березні через несприятливі погодні умови та пов’язані з пандемією перебої з постачаннями, що викликало продовольчу інфляцію

30 грудня 2022 року ринки вугілля та природного газу були готові завершити 2022 рік із сильним зростанням після того, як глобальна енергетична криза, спровокована російсько-українською війною, спричинила різке зростання цін, тоді як скорочення поставок, очікуване у 2023 році, могло б збільшити прибутки, передає Reuteres.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сільськогосподарські ринки, включаючи зернові та пальмову олію, підскочили до історичних максимумів у березні через несприятливі погодні умови та пов’язані з пандемією перебої з постачаннями, що викликало продовольчу інфляцію, але ці товари втратили більшу частину свого зростання в другій половині року.

Попри нещодавнє падіння цін, сировинні товари, швидше за все, завершать рік як найефективніший клас активів, зазначили у прогнозі Goldman Sachs на 2023 рік.

Оскільки Європа продовжить імпорт СПГ для відновлення запасів газу наступного року після зими, очікується, що ціни на газ залишаються високими на тлі обмежених нових постачань.

Ціни на нафту підвищуються вдруге за рік: Brent зросла майже на 6%, а американська нафта зросла майже на 5%.

Що стосується промислових металів, то вартість міді на Лондонській біржі металів за три місяці впала більш ніж на 13% у 2022 році, а алюміній подешевшав приблизно на 15%, хоча обидва метали досягли рекордних значень у березні.

Нікель є найкращим показником серед металів у 2022 році, тоді як політика “нульової терпимості” Китаю щодо COVID-19 знизили попит на інші промислові метали.

Спотові ціни на залізну руду, що прямує до Китаю, який споживає близько двох третин світових поставок, цього року впали приблизно на 5% і становили близько $115 за тонну.

Серед дорогоцінних металів золото втратило приблизно 1% у 2022 році, що є другим роком скорочення поспіль, срібло зросло майже на 3%, платина – на 9%, а паладій впав на 4%.

Водночас кава стала одним з найбільших програшів: робуста впала на 23%, а арабіка втратила чверть своєї вартості.

Нагадаємо, пшениця є найважливішим зерном у світі. Загалом її вирощують на близько 220 млн га. Минулого року вартість світового ринку пшениці становила $127,7 млн. За аналітичними оцінками, впродовж 5 років цей ринок зросте до понад $169 млрд.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-2031.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також