Новини    17 квітня 2023 19:07

Чим загрожує надмірне споживання кави – вчені провели нове дослідження

Вчені закликали пам'ятати про баланс між кількістю випитої кави та її можливий вплив на здоров'я

Кава є дуже популярним у всьому світі напоєм, який містить кофеїн, який є стимулятором центральної нервової системи. Наразі вчені вивчають зв’язок кави з різними патологіями нервової системи: у новому дослідженні зіставили кількість випитої кави з ймовірністю зменшення об’єму мозку, ризиком розвитку інсульту та деменції. Відповідні результати оприлюднили на сайті tandfonline.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вчені з Університету Південної Австралії виявили нові аргументи проти вживання кави у надмірних кількостях. У вибірку дослідження було включено понад 17,7 тис. людей віком 37-73 років.

Співавторка дослідження Кітті Фем зауважила, що вчені врахували різні фактори та виявили, що вживання великих кількостей кави пов’язане зі зменшенням об’єму головного мозку. Шість чашок на день і більше може збільшити ризик розвитку інсульту та деменції.

Як показало дослідження, ризик деменції на 53% вищий у людей, які випивають не менше шести чашок кави на день. Ризик інсульту за такого рівня споживання кави збільшувався на 17%.

Авторка дослідження професорка Еліна Хіппенен пояснила, що ця новина може засмутити багатьох любителів цього напою. Однак вона запевнила, що необхідно пам’ятати про баланс між кількістю випитої кави та її можливий вплив на здоров’я.

Помірність, як і в багатьох інших випадках, є запорукою здоров’я, – наголошують автори дослідження.

Нагадаємо, з першого квітня вартість кави зросла. Українські мережі супермаркетів раптово підвищують ціни на каву всіх марок, цукор та навіть вершки.

30 грудня 2022 року ринки вугілля та природного газу були готові завершити 2022 рік із сильним зростанням після того, як глобальна енергетична криза, спровокована російсько-українською війною, спричинила різке зростання цін, тоді як скорочення поставок, очікуване у 2023 році, могло б збільшити прибутки.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-2031.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...