Новини / Аналітика     31 серпня 2023 18:44

На українському ринку виробники картоплі почали знижувати ціни

Нині картопля на ринку України вже коштує в середньому на 10% дешевше, ніж в аналогічний торішній період

З початку тижня ціни на картоплю в Україні значно знизилися. Як відзначають аналітики проєкту EastFruit, основною причиною для таких тенденцій послужив старт збиральних робіт в основних регіонах виробництва і, як наслідок, збільшення постачань картоплі на ринок.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На сьогодні відпускні ціни на картоплю вже варіюються в межах 6-9 грн/кг ($0,16-0,25/кг), що в середньому на 17% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Крім того, фермери зазначили, що покупці стали більш вимогливими до якості цієї продукції. Якщо торік без особливих зусиль вдавалося реалізовувати навіть дрібну картоплю, то зараз така продукція не дуже популярна.

Читайте також: Нестача картоплі стимулює високі ціни на ринку Європи

Загалом відносно непогано продаються великі оптові партії цієї продукції середнього калібру.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Нині картопля на ринку України вже коштує в середньому на 10% дешевше, ніж в аналогічний торішній період. Водночас учасники ринку налаштовані досить песимістично. За їхніми словами, з огляду на досить великі обсяги картоплі на ринку, розраховувати на зростання цін найближчим часом не доводиться.

Нагадаємо, більшість країн Європи відчувають нестачу картоплі через прохолодну весну і посушливе літо, наслідки подорожчання азотних добрив торік, низьку рентабельність картоплярства в попередні роки.

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі