Новини / Аналітика     16 серпня 2023 19:17

Нестача врожаю картоплі на європейському ринку провокує зростання ціни

Зокрема французький ринок продовжує страждати від наслідків дефіциту виробництва у 2022 році

Більшість країн Європи відчувають нестачу картоплі через прохолодну весну і посушливе літо, наслідки подорожчання азотних добрив торік, низьку рентабельність картоплярства в попередні роки, повідомляє Agrotimes.

Зокрема у Нідерландах прогнозують, що через тривалі посушливі періоди протягом сезону врожайність буде нижчою за поганий урожай 2018 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У Бельгії, яка теж потерпала від складних умов навесні та спеки влітку, сподіваються, що картопля хоч якось підросте до жовтня. Однак на максимальний урожай не розраховують.

На півночі Німеччини зберігаються дуже високі ціни на картоплю і підвищений попит на великі калібри бульб.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Французький ринок продовжує страждати від наслідків дефіциту виробництва у 2022 році. Попри те, що у Франції зараз пущені в дію всі площі, попит все ще перевищує пропозицію, ринок напружений, а ціни не знижуються. Французький ринок переживає безпрецедентну ситуацію цього літа, коли іспанська картопля імпортується для задоволення потреб переробного сектору, який добре розвинувся в останні роки.

Новий картопляний сезон розпочався кілька тижнів тому у Великій Британії, і новий урожай має гарний вигляд.

Рання картопля постраждала від посухи на початку року, але зараз у нас йдуть дощі, і пізня картопля буде хорошою. Урожайність зараз дуже різна, у нас лише кілька тижнів до збору врожаю, і на деяких ділянках все добре, а на інших – не дуже, – зазначив британський виробник.

В Італії відмінна якість і низький урожай призводять до високих цін. Виробництво картоплі в Емілії-Романьї, одному з основних регіонів вирощування в Італії, впало на 25-30%. Це призвело до значного зростання цін в умовах постійного попиту. Фермери продають картоплю за ціною від 0,50 євро/кг, відпускна ціна з оптового складу становить 1,15 євро/кг.

Окрім цього, не вистачає продукції й на ринку Іспанії. Зниження врожайності через посуху та погодні умови підняло ціни до 0,70 євро/кг.

Читайте також: Нестача картоплі стимулює високі ціни на ринку Європи

Нагадаємо, екстремальні погодні умови сколихнули європейську картопляну промисловість. Минулий рік був фактично другим найтеплішим роком в Європі.

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також