Новини / Аналітика     26 жовтня 2023 17:38

На тлі покращення роботи портів зростає попит на ячмінь

На листопад продано вже 50 тис. тонн ячменю з поставкою до Китаю

Станом на кінець жовтня Україні вдалося експортувати 41 тис. тонн ячменю. Аналітики свідчать про певне пожвавлення експортного попиту на зернову, що пов’язано з покращенням роботи одеських портів. Проте основний попит фокусується на внутрішньому ринку, повідомляє пресслужба ВАР.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

В Одесі фіксується попит на ячмінь з сертифікацією для поставок до Китаю за ціною близько  $118-120 за тонну.  Такі ціни озвучуються з поставкою до Одеси до 10 листопада. На листопад продано вже 50 тис. тонн ячменю з поставкою до Китаю. Тому можна очікувати подальшого руху зернової через одеські порти. Аналітики зазначають, що великого зростання цін не буде, але позначки можуть піднятися на $5 за тонну

Дунайські порти не торгують наразі ячменем. Хоча індикативна ціна становить $125-130 за тонну, але реального руху нема.

Більші ціни фіксують на західних кордонах (Чоп) — $135-140 за тонну на умовах DAP, але попит по цьому напрямку є невеликим.

Основним попитом зернова користується на внутрішньому ринку, ячмінь закуповують переробні заводи за цінами 4500-4800 грн/т. У ВАР акцентували, що у найближчі тижні ціна на ячмінь суттєво змінюватися не буде.

Нагадаємо, 26 жовтня консалтингова компанія Barva Invest з посиланням на Адміністрацію морпортів України, повідомила про тимчасове призупинення використання нового чорноморського зернового коридору Україною через загрозу з боку російських військових літаків.

Прорвавши російську морську блокаду пробним торговим рейсом, Україна запустила на повну силу новий коридор для постачання зерна та інших товарів через турецькі протоки на світовий ринок.

Україна встановила тимчасовий судноплавний маршрут для підтримки експорту агропродовольства після виходу росії із зернової угоди.

2 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що ще два судна успішно пройшли нашим тимчасовим маршрутом після зупинки “зернового коридору”.

Нагадаємо, 24 серпня рф атакувала ракетами цивільне вантажне судно в одеському порту.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

З початку роботи Чорноморського гуманітарного коридору, Україна вже експортувала понад 1 млн т зерна, а також овочів, заліза та інших цінних вантажів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі