Новини / Політика     09 вересня 2023 13:17

Україна розширює Grain from Ukraine на порти Дунаю


Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

“Сьогодні Уряд затвердить постанову про те, що наші дунайські порти відтепер будуть залучені до надання гуманітарної допомоги у вигляді пшениці та кукурудзи країнам Африки й Азії”, – сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Шмигаль зазначив, що йдеться про ініціативу президента України Володимира Зеленського Grain from Ukraine, яка тепер буде стосуватися й дунайських портів України.

“Це наш внесок у світову продовольчу безпеку. Працюємо з ООН та іншими нашими партнерами, аби повноцінно відновити аграрний експорт з України та остаточно розблокувати наші чорноморські порти”, – додав прем’єр-міністр.

Читайте також: Другий саміт Grain from Ukraine планує провести Україна цієї осені

Довідка: Grain from Ukraine 15 листопада 2022 року ініціював президент Володимир Зеленський. Вона передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві з World Food Program під егідою Організації Об’єднаних Націй. Сумарно країни-партнери надали майже 200 мільйонів доларів на її фінансування. Майже 500 тис. тонн гуманітарних вантажів із пшеницею Україна відправила до нужденних та голодних країн. З них — 140 тис. тонн цієї культури було відвантажено в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine.

У межах реалізації програми “Grain from Ukraine” цьогоріч передбачається закупити та відправити державам Африки та Азії ще 125 тис. тонн зерна пшениці ІІ та ІІІ класів.

21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

До гуманітарної програми Grain from Ukraine, яку ініціював президент України, вже долучилося 43 країни.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також