Новини / Логістика     21 липня 2023 09:04

Україна розробила тимчасовий судноплавний маршрут для агроекспорту


Україна встановлює тимчасовий судноплавний маршрут для підтримки експорту агропродовольства після виходу росії із зернової угоди.

Про це йдеться в офіційному листі Києва до Міжнародної морської організації, пише Reuters.

У зверненні зазначається, що Україна вирішила встановити на тимчасовій основі рекомендований морський маршрут.

“Його мета — сприяти розблокуванню міжнародного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря”, — пояснив у листі виконувач обов’язків міністра громад, територій та розвитку інфраструктури України Василь Шкураков.

Зазначається, що цей маршрут руху вестиме до територіальних вод і виключної морської економічної зони Румунії.

Водночас посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що новий маршрут для транспортування агропродукції України може проходити через територіальні води Болгарії та Румунії. Це допоможе мінімізувати ризики після одностороннього виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи, пише “Інтерфакс-Україна”.

Нагадаємо, вночі 19 липня росіяни атакували зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Валерія Пепеля 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також