Новини    13 вересня 2023 15:47

У серпні росіяни намагалися ракетами атакувати цивільне судно у Чорному морі – розвідка Великої Британії

Завдяки ППО України російська атака на цивільне судно провалилася

24 серпня рф атакувала ракетами цивільне вантажне судно в одеському порту, інформує розвідка Великої Британії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що дві ракети “Калібр”, які були запущені росіянами з Чорного моря, були націлені у вантажне судно, котре стояло в порту під ліберійським прапором.

Завдяки ППО України російська атака на цивільне судно провалилася. Жодна з ракет “Калібр” не досягла наміченої мети, — мовиться у заяві розвідки.

У повідомленні зауважили, що попри провал атаки, це була “явна демонстрація спроб рф тиснути на економіку України і зневаги глави рф Путіна до життів цивільних та інтересів країн Африки, Азії та Близького Сходу”.

Своєю чергою, міністр закордонних справ країни Джеймс Клеверлі наголосив, що “ці напади показують, наскільки Путін у відчаї”.

Нагадаємо, раніше глава британського уряду Ріші Сунак зауважив, що за два місяці масованих атак по елеваторах і портах України, росіяни на третину зменшили її спроможність експортувати аграрну продукцію.

За даними уряду, з липня рф пошкодила або знищила щонайменше 26 цивільних портових споруд, складів, силосів і зернових елеваторів, скоротивши експортні можливості України на третину. Знищеного зерна достатньо, щоб годувати 1 млн людей цілий рік.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...