Новини    04 вересня 2023 18:07

На Сумщині аграрії повністю забезпечені складськими потужностями для зберігання врожаю – ОВА

В області здійснюють закупівлю зерна понад 20 зернотрейдерів та переробних підприємств

У цьому сезоні на Сумщині достатньо складських потужностей для зберігання врожаю сільськогосподарських культур, повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОВА Олександр Маслак.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цього року виробництво зерна в області очікується в обсязі 3,4 млн т. З урахуванням перехідних залишків загальна пропозиція зерна становитиме 4,5 млн т, — зазначив Маслак.

У Сумській області 42 суб’єктів господарської діяльності надають послуги з доробки/зберігання зерна загальною місткістю до 3 млн т. До того ж потужності сільськогосподарських підприємств надають можливість додаткового зберігання до 1,5 млн т зерна.

Цьогоріч 20 підприємств надають послуги зі зберігання зерна обсягом 2,1 млн т (73% від наявних потужностей). Водночас 22 підприємства використовують елеваторні потужності для забезпечення власних потреб.

В області здійснюють закупівлю зерна понад 20 зернотрейдерів та переробних підприємств.

Нагадаємо, на елеваторах зросли ціни на послуги зі зберігання зерна.

На елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — з 2 грн на добу до 11 грн. Так елеваторники компенсують відсутність в роботі зерносховищ коефіцієнта оборотності в поточних умовах.

Агрохолдинг ІМК за наступні 10 років планує інвестувати близько $233 млн у реалізацію Smart Green Strategy. Серед іншого стратегія передбачає переведення зерносушарок на біопаливо.

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть компанії Grain Alliance Group кредит у 10 млн євро для модернізації зерносховища компанії у Словаччині.

Раніше фахівці назвали вартість тимчасового модульного зерносховища.

Створення мережі зерносховищ у сусідніх європейських державах, що запропонували експерти США, розв’яже проблему експорту нового врожаю.

На елеваторі “Сквирського комбінату хлібопродуктів” провели модернізацію зерноочисного обладнання. Зокрема діючі зернові сепаратори демонтували та встановили сучасний плоскорешітний сепаратор Горизонт К-300 виробництва ТОВ “ОЛИС”.

Українські елеваторні підприємства зіштовхнулися з дефіцитом кваліфікованих кадрів, адже багато чоловіків стали на захист України в складі Збройних сил.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...