Українські елеваторні підприємства зіткнулися з дефіцитом кваліфікованих кадрів, адже багато чоловіків стали на захист України в складі Збройних сил.
Як розповів регіональний директор елеваторного господарства ГК “Прометей” Дмитро Максименко, 90% кваліфікованих спеціалістів компанії, які необхідні для ефективної роботи елеваторів в жнива, пішли до лав ЗСУ, пише Агропортал.
“Це кваліфіковані спеціалісти, які дуже важливі, — сушильні майстри, звичайні майстри, що керують процесом. Також не вистачає кваліфікованих механіків, електриків”, — цитує його слова пресслужба компанії.
Максименко додав, що скоро почнеться збирання соняшника і кукурудзи, і на елеваторах ще гостріше відчують нестачу операторів зерносушарок.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Зазначається, що більшість елеваторів знаходяться в сільській місцевості. Багатьох чоловіків призвали до ЗСУ і такій ситуації дуже важко найняти навіть різноробочого. Водночас чоловіки призовного віку не погоджуються працювати, тому що бояться потрапити у звітні списки, які підприємства подають у Центри комплектації. Тому на елеваторах почали звертатися до колишніх працівників, які вже вийшли на пенсію.
В ГК “Прометей” розповіли, що звертаються до пенсіонерів, які працювали електриками, слюсарями, — до тих, хто має потрібні знання і може підтримувати роботу обладнання на зерносховищах.
“В кількох областях, де є наші елеватори, ми познаходили колишніх працівників, які ще можуть працювати. Це ж механізація, електрика — часто десь щось “вилітає”, на 100% стабільну роботу передбачити неможливо, оскільки все залежить не тільки від людського фактора, але ще й від якості запчастин, матеріалів, технічного обслуговування і ремонтів”, — розповів Максименко.
Крім того, в ГК “Прометей” елеватори знаходяться поруч одне від одного, в сусідніх районах, тому на підприємствах створили “мобільні бригади”, які мають можливість обслуговувати ближчі підприємства компанії.
“Є навіть моменти, що механік, електрик і майстер працюють на 2-3 елеватори. Сьогодні тут, завтра там, —де поломка, де потрібне технічне обслуговування. Вони можуть в будь-який момент не в збиток основній роботі поїхати і усунути проблему на сусідньому елеваторі”, — каже Дмитро Максименко.
За словами елеватористів, зараз на роботу все більше беруть жінок. Вони працюють майстрами і старшими майстрами, керують автомобілерозвантажувачем, на деяких апаратах для обробки зерна — там, де немає дуже важкої фізичної роботи.
Нагадаємо, два елеватори з обладнанням українських виробників KMZ Industries та “ЛУБНИМАШ” зводять у двох областях України.
Landlord повідомляв, що KMZ Industries раніше запустили в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.
Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає Landlord.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!