Новини    31 серпня 2023 14:14

На українських елеваторах не вистачає робочої сили


Українські елеваторні підприємства зіткнулися з дефіцитом кваліфікованих кадрів, адже багато чоловіків стали на захист України в складі Збройних сил.

Як розповів регіональний директор елеваторного господарства ГК “Прометей” Дмитро Максименко, 90% кваліфікованих спеціалістів компанії, які необхідні для ефективної роботи елеваторів в жнива, пішли до лав ЗСУ, пише Агропортал.

“Це кваліфіковані спеціалісти, які дуже важливі, — сушильні майстри, звичайні майстри, що керують процесом. Також не вистачає кваліфікованих механіків, електриків”, — цитує його слова пресслужба компанії.

Максименко додав, що скоро почнеться збирання соняшника і кукурудзи, і на елеваторах ще гостріше відчують нестачу операторів зерносушарок.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зазначається, що більшість елеваторів знаходяться в сільській місцевості. Багатьох чоловіків призвали до ЗСУ і такій ситуації дуже важко найняти навіть різноробочого. Водночас чоловіки призовного віку не погоджуються працювати, тому що бояться потрапити у звітні списки, які підприємства подають у Центри комплектації. Тому на елеваторах почали звертатися до колишніх працівників, які вже вийшли на пенсію.

В ГК “Прометей” розповіли, що звертаються до пенсіонерів, які працювали електриками, слюсарями, — до тих, хто має потрібні знання і може підтримувати роботу обладнання на зерносховищах.

“В кількох областях, де є наші елеватори, ми познаходили колишніх працівників, які ще можуть працювати. Це ж механізація, електрика — часто десь щось “вилітає”, на 100% стабільну роботу передбачити неможливо, оскільки все залежить не тільки від людського фактора, але ще й від якості запчастин, матеріалів, технічного обслуговування і ремонтів”, — розповів  Максименко.

Крім того, в ГК “Прометей” елеватори знаходяться поруч одне від одного, в сусідніх районах, тому на підприємствах створили “мобільні бригади”, які мають можливість обслуговувати ближчі підприємства компанії.

“Є навіть моменти, що механік, електрик і майстер працюють на 2-3 елеватори. Сьогодні тут, завтра там, —де поломка, де потрібне технічне обслуговування. Вони можуть в будь-який момент не в збиток основній роботі поїхати і усунути проблему на сусідньому елеваторі”, — каже Дмитро Максименко.

За словами елеватористів, зараз на роботу все більше беруть жінок. Вони працюють майстрами і старшими майстрами, керують автомобілерозвантажувачем, на деяких апаратах для обробки зерна — там, де немає дуже важкої фізичної роботи.

Нагадаємо, два елеватори з обладнанням українських виробників KMZ Industries та “ЛУБНИМАШ” зводять у двох областях України.

Landlord повідомляв, що KMZ Industries раніше запустили в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає Landlord.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...