Новини / Елеватори     06 липня 2022 18:16

Фахівці назвали вартість тимчасового модульного зерносховища

З урахуванням вартості доставлення доцільно поставляти сховища об'ємом від 3 тис. т і більше.

В умовах блокади портів українські аграрії продовжують пошук швидких рішень для зберігання зерна. Зараз їм активно пропонують користуватися модульними зерносховищами. Це потребує додаткових витрат, і для розуміння ціни можна використовувати досить простий розрахунок — $13-15 за 1 т зберігання.

Про це розповів комерційний директор ГК ADEPT GROUP Антон Карпенко, передає Elevatorist.

“В цю ціну входить повний комплект: стінка, тент, система аерації, термометрія. Не входить послуга по монтажу та підготовці майданчика, адже монтаж досить простий і 4 робітники без особливої кваліфікації можуть змонтувати таке сховище самостійно”, — пояснив спеціаліст.

Стінка служить понад 20 років, а тент потрібно міняти раз на 4 роки. Вартість тенту від загальної вартості сховища не перевищує 20%.

За словами директора Спілки “Борошномели України” Родіона Рибчинського, якщо замовляти модульні зерносховища у виробників із Північної Америки, то питомі витрати на зберігання складають від $41 до $50 в залежності від типорозміру cховища і з врахуванням вартості обладнання для завантаження зерна.

З урахуванням вартості доставлення доцільно поставляти такі сховища об’ємом від 3 тис. т і більше.

Українські виробники елеваторного обладнання теж зорієнтувалися і вже виготовляють такі зерносховища.

Нагадаємо, неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним способом, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також