Новини / Аналітика     03 травня 2023 18:28

На початку 2023 року Україна збільшила експорт картоплі, імпорт також зріс

Найбільше картоплі в України купували Молдова, Грузія та Азербайджан

У січні-березні 2023 року Україна експортувала 14,8 тис. тонн картоплі – на 45,1% більше порівняно з показником за аналогічний період минулого року, зазначили в Державній митній службі України. У грошовому еквіваленті експорт картоплі в I кварталі 2023 року просів на 14,3%, порівняно з таким же періодом минулого року – до $1,8 млн.

Найбільше картоплі в України купували Молдова (87,5%), Грузія (9,5%) і Азербайджан (2,1%), повідомляє AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За кордоном у січні-березні 2023 року Україна закупила 1,8 тис. тонн картоплі – у 1,8 раза більше проти показника за аналогічний період минулого року.

На імпорт картоплі за цей період витратили $1,1 млн, що на 95,2% більше, ніж за I квартал 2022 року.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Найбільше цього продукту Україна імпортувала з Нідерландів (33,9%), Німеччини (27,5%) і Єгипту (22,3%).

Нагадаємо, площі під промисловими посадками картоплі в Україні можуть суттєво зменшитися, причина тому: погодні умови, невисока маржинальність бізнесу, коштовний насіннєвий матеріал, добрива та СЗР.

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також