Новини    30 березня 2023 17:09

На елеваторах готують обладнання до роботи з більшою кількістю олійних

При прийманні олійних культур, особливо соняшника, рекомендується частіше перевіряти транспортне обладнання, та ремонтувати футерування в самопливах

Аграрії обіцяють посіяти цього року більше соняшнику проти минулих років. Тож елеватори готуються до того, що транспортне обладнання буде протиратися швидше, ніж при роботі з зерновими, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема директор “Ніжинського елеватора” Grain Alliance Євген Примушко розповів, що при прийманні олійних культур, особливо соняшника, рекомендується частіше перевіряти транспортне обладнання, та ремонтувати футерування в самопливах.

Оскільки олійні культури більш маслянисті і мають меншу сипучість, то можливе зависання продукту в місцях переходів на секторах, — на це також треба зважати.

Якщо планується приймати дрібнонасіннєві культури, наприклад, ріпак, треба перевірити транспортери на відсутність зазорів між деталями, наголосив технічний директор ТОВ “НОВИЙ ЕЛЕВАТОР” Ігор Ропан.

Читайте також: Як відбуватиметься посівна та що буде з експортом продукції: прогноз Мінагрополітики на 2023 рік

Окрім цього, він пояснив, що незалежно від того, які культури планують приймати на елеваторі, потрібно перевірити наявність та працездатність вибухозахисту транспортного обладнання.

Що відомо про посівну-2023

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Нагадаємо, цьогоріч прогнозується збільшення посівних площ під олійні культури і часткове зменшення під зернові і кукурудзу. В цілому по валовому виробництву і потенційній вартості майбутнього врожаю Україна вийде на показники аналогічні в порівняні з 2022 роком.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безплатно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Від початку війни в Україні зруйновано або пошкоджено майже п’яту частину елеваторних потужностей. До повномасштабного вторгнення було 56,6 млн т потужностей одночасного зберігання зернових, втрачено — 9,4 млн т. Тому нині компанії з виробництва елеваторів та обладнання дуже часто отримують замовлення на відновлення пошкоджених потужностей саме через бойові дії.

План заготівлі елеваторів Групи АГРОТРЕЙД виконаний на 87%. Так, станом на середину березня зерносховища агрохолдингу прийняли 425 тисяч тонн зерна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...