Цьогоріч прогнозується збільшення посівних площ під олійні культури і часткове зменшення під зернові і кукурудзу. В цілому по валовому виробництву і потенційній вартості майбутнього врожаю Україна вийде на показники аналогічні в порівняні з 2022 роком.
Про це в ефірі марафону “Єдині новини” заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
“На 10-15% буде збільшено посівні площі під соняшник, сою і ріпак. Гарна новина – планується збільшення посівів цукрового буряку. Виробництво зернових культур зменшиться, бо восени посіяно менше озимої пшениці через несприятливі погодні фактори. На 10-12% скорочено посівні площі кукурудзи у зв’язку з дорогою логістикою”, – розповів Висоцький.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Перший заступник Міністра зауважив, що цього року аграрії зіштовхнулися з низкою викликів, особливо на деокупованих територіях. Зокрема, скорочення посівних площ, заміновані поля, фінансові проблеми, обмеження ринків збуту і дорога логістика, адже країна-агресор продовжує блокувати повноцінну діяльність чорноморських портів.
Читайте також: Як вистояти та забезпечити врожайність: у компанії “Нібулон” дали поради щодо ефективності посівної
Водночас за його словами, уряд робить все можливе, щоб розв’язати ці проблеми. Затверджено програму про продовження пільгового кредитування для агросектору, працює штаб щодо гуманітарного розмінування, пролонгована зернова ініціатива. Також суттєво розвинулася альтернативна логістика – розбудовані додаткові автомобільні і залізничні пункти пропуску.
Що відомо про посівну-2023
Нагадаємо, Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.
МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.
Читайте також: Як відбуватиметься посівна та що буде з експортом продукції: прогноз Мінагрополітики на 2023 рік
Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.
Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!