Новини    13 листопада 2023 18:33

Кабмін дозволив використовувати гранти для оренди земельних ділянок

Кабмін дозволив підприємцям використовувати грантові кошти не тільки для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовуватись в комерційних та виробничих цілях

Уряд вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Нововведення розширюють можливості для використання грантових коштів, зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат, до того ж скасовуються граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв, інформує пресслужба Міністерства економіки.

Крім цього зміни уточнюють низку положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощується отримання та використання грантових коштів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, Кабмін дозволив підприємцям використовувати грантові кошти не тільки для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовуватись в комерційних та виробничих цілях. Також  постановою скасовано визначення граничної суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв.

Відтепер прийняття рішень по всім позитивним результатам відбуватиметься протягом однієї хвилі без переносу розгляду на наступну хвилю. Це має прискорити отримання підприємцями грантових коштів, а згодом і створення нових робочих місць, – зазначила заступниця міністерки економіки Тетяна Бережна.

Зменшилась і кількість документів, які підприємці мають подавати до уповноваженого банку для оплати витрат шляхом грантових коштів. Якщо раніше треба було надавати рахунок-фактури, а також договір між отримувачем і постачальником, то тепер буде потрібен тільки один із цих двох документів.

Також урядове рішення уточнює розміри грантів та відповідну необхідну кількість створення нових робочих місць для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та членів їх сімей.

Додали можливість для підприємців-ветеранів отримати грант до 500 тис грн, адже до цього лише другий з подружжя міг взяти його. Також була скасована обов’язкова умова співфінансування при отриманні грантів розміром до 500 тис грн. Відтепер підприємцям-ветеранам необхідно буде використовувати власні або кредитні кошти лише при отриманні максимального розміру гранту на суму від 500 тисяч грн до 1 млн грн, – пояснила Бережна.

Нагадаємо, ФДМУ повідомив, що оренда держмайна до бюджету за 10 місяців 2023 року принесла 634 млн грн.

Скарги, які стосуються незаконних реєстраційних дій щодо оренди земельних ділянок аграрних підприємств в структурі скарг, направлених до Офісу протидії рейдерству при Мін’юсті складають 60%, повідомив керівник Офісу Віктор Дубовик.

27 жовтня Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком”, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 році вартість гектара землі зросте на 50-75%. Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Ринок сільськогосподарських земель в Україні відновив зростання за кількістю угод та площею після незначного сезонного скорочення у червні-липні, а загальна кількість сільгоспземель в обігу перевищила 1%, мовиться в аналітичному огляді, підготовленому експертами KSE Агроцентр

Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі, повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані власного дослідження Моніторинга земельних відносин.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...