Новини / Думки / Ринок землі     20 червня 2023 14:16

Вартість землі у 2024 році зросте мінімум на 50% – експерт


Український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 році вартість гектара землі зросте на 50-75%.

Про це пише Telegraf.

Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.

“Багато українців інвестують у землю, сподіваючись надалі заробити на капіталізації чи відсотках за оренду”, — пояснив експерт.

При цьому, як додав Носальський, перспективи зростання цін на землю є досить оптимістичними.

“З відкриттям ринку землі ціна по всіх областях стартувала від 700 доларів за гектар. Зараз через війну вартість землі змінюється залежно від географії. Вартість у центральних регіонах стартує від 90 тис. гривень за га, у західних — від 110 тис. грн. Якщо розглядати Північ та Південь України, там ціни дещо нижчі. Зокрема, Чернігівська, Сумська, Харківська — від 55 тис. гривень, Одеська, Миколаївська — від 60 тис.”, — розповів експерт.

Читайте також: Ціна землі в Україні стрімко зростає попри війну

За його словами, навіть в умовах війни вартість землі зросла на 20%, а коли на ринок зайдуть юрособи (з січня 2024 р. — ред.), це стане першим дзвінком до подальшого зростання цін.

“За нашими прогнозами, буквально у перший рік у деяких регіонах буде стрімкий ріст, приблизно на 50-75%, і він не зупинятиметься ще впродовж кількох років. Тобто, перспективи зростання цін на землю досить оптимістичні, оскільки земля — це обмежений актив, її більше не стане”, — підсумував Носальський.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення.  Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також