Скарги, які стосуються незаконних реєстраційних дій щодо оренди земельних ділянок аграрних підприємств в структурі скарг, направлених до Офісу протидії рейдерству при Мін’юсті складають 60%, повідомив керівник Офісу Віктор Дубовик, передає agropolit.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Договір про оренду, укладений двома сторонами, у більшості випадків має письмову форму, тому у шахраїв відкриваються додаткові можливості для протиправних дій, серед яких – подача підроблених документів, які стосуються реєстрації нової оренди землі або припинення поточної.
Дубовик акцентував, що оренда ділянок землі переважає за кількістю серед усіх реєстраційних дій, що проводяться в Україні. Також додав, що держреєстри після початку повномасштабної війни рф проти України закрили, щоб попередити можливе хакерське втручання з боку окупантів. Реєстраційні дії відновилися у червні 2022 року, коли почалося економічне пожвавлення.
Повинен відзначити, що з 60% скарг, які стосуються агрорейдерства, задовольняється близько третини. Зокрема, з 1414 скарг, поданих до Офісу за дев’ять місяців 2023 р., майже 800 – стосовно агрорейдерства. З них задоволено десь 250, – зазначив він.
Нагадаємо, 27 жовтня Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком”, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 році вартість гектара землі зросте на 50-75%. Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.
Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.
Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.
Ринок сільськогосподарських земель в Україні відновив зростання за кількістю угод та площею після незначного сезонного скорочення у червні-липні, а загальна кількість сільгоспземель в обігу перевищила 1%, мовиться в аналітичному огляді, підготовленому експертами KSE Агроцентр
Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі, повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані власного дослідження Моніторинга земельних відносин.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!