Новини    01 листопада 2023 18:26

Більш як половина скарг до Офісу протидії рейдерству стосуються оренди землі

Договір про оренду, укладений двома сторонами, у більшості випадків має письмову форму, тому у шахраїв відкриваються додаткові можливості для протиправних дій, серед яких – подача підроблених документів, які стосуються реєстрації нової оренди землі або припинення поточної

Скарги, які стосуються незаконних реєстраційних дій щодо оренди земельних ділянок аграрних підприємств в структурі скарг, направлених до Офісу протидії рейдерству при Мін’юсті складають 60%, повідомив керівник Офісу Віктор Дубовик, передає agropolit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Договір про оренду, укладений двома сторонами, у більшості випадків має письмову форму, тому у шахраїв відкриваються додаткові можливості для протиправних дій, серед яких – подача підроблених документів, які стосуються реєстрації нової оренди землі або припинення поточної.

Дубовик акцентував, що оренда ділянок землі переважає за кількістю серед усіх реєстраційних дій, що проводяться в Україні. Також додав, що держреєстри після початку повномасштабної війни рф проти України закрили, щоб попередити можливе хакерське втручання з боку окупантів. Реєстраційні дії відновилися у червні 2022 року, коли почалося економічне пожвавлення.

Повинен відзначити, що з 60% скарг, які стосуються агрорейдерства, задовольняється близько третини. Зокрема, з 1414 скарг, поданих до Офісу за дев’ять місяців 2023 р., майже 800 – стосовно агрорейдерства. З них задоволено десь 250, – зазначив він.

Нагадаємо, 27 жовтня Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком”, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 році вартість гектара землі зросте на 50-75%. Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Ринок сільськогосподарських земель в Україні відновив зростання за кількістю угод та площею після незначного сезонного скорочення у червні-липні, а загальна кількість сільгоспземель в обігу перевищила 1%, мовиться в аналітичному огляді, підготовленому експертами KSE Агроцентр

Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі, повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані власного дослідження Моніторинга земельних відносин.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...